Masaż – Dobry sposób na regenerację po treningu

Kiedy mamy siedzącą pracę, albo intensywnie uprawiamy sport zazwyczaj przydaje się nam masaż. Naturalnie są to odmienne masaże. W odmienny sposób masowany będzie pracownik biurowy, którego boli kręgosłup od dużej liczby godzin spędzanych w niewygodnej pozycji przed komputerem, a inaczej potraktowany zostanie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po ćwiczeniach czy rozciągnięcia napiętych więzadeł.

Autor: Rossmann

Decydując się na masaż, trzeba wiedzieć, żeby wybrać taki, który jest dla nas odpowiednio dobrany. Masaż sportowy najlepszy jest dla imprezy okolicznościowe gdańsk tych, którzy intensywnie trenują swój organizm. Charakteryzuje się dużą siłą i jest bardzo energiczny. Polecany jest głównie zawodowym sportowcom oraz wszystkim osobom, które przeceniły swoją kondycję i zwyczajnie mają zakwasy. Nie wyleczy tego nawet masażer, którego chcemy użyć w domu.. Dla obecnych sportowców: modny sprzęt fitness.

Jeśli nie mamy wolnej przestrzeni i oczywiście funduszy na kupno fotela mamy jeszcze jedno wyjście. Maty masujące są rozwiązaniem dostępnym właściwie dla wszystkich. Stosunkowo niedrogie, można je położyć na fotelu, albo na ziemi. Nie zajmują sporej przestrzeni, bo wyciągamy je wyłącznie na czas masowania, są proste do obsłużenia i skuteczne podobnie jak każdy inny przyrząd do masażu. Oczywiście sprawdzajmy to, czy są dobrze wykonane, czy kabel jest właściwie zamontowany – by nie odpadł po tygodniu. Doskonałe do zabawy: .

Dla osób, które nie powinny ćwiczyć intensywnie, tworzone są masaże z zastosowaniem takich narzędzi lub sprzętu do masażu jak platforma wibracyjna. Stymuluje ona mięśnie w czasie tak zwanych treningów wibracyjnych.

Masaż to świetny sposób na relaks dla wszystkich. Niezależnie od tego jakie życie prowadzimy może pomóc nam rozluźnić mięśnie napięte z powodu stresu, albo intensywnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*