W jaki sposób poradzić sobie z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od niedawna mówi się rzeczywiście dosyć poro. Należy jednak pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie zupełnie odmienne od zwyczajnej wersji tej choroby. Cechują ją bowiem stany obniżonego nastroju, jakie mają miejsce jedynie w wyniku niedoborów światła słonecznego, które w Polsce da się zauważyć w czasie zimy i jesieni. Często, depresja tego rodzaju mija razem z pojawieniem się dużej dawki promieniowania słonecznego. W jaki sposób jednak przetrwać miesiące zimowe, jakie w Polsce trwają faktycznie dosyć długo? W jaki sposób poradzić sobie z depresją sezonową?

plaza

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Polecana jest najczęściej lampa do fototerapii, jaka cieszy się dziś dosyć dużym zainteresowaniem. Lampę umieszcza się w pomieszczeniu i wytwarza ona dodatkową ilość światła w ten sposób zmniejszając niedobory. Jest tania i wyjątkowo skuteczna. Poza tym, to zupełnie bezpieczna forma leczenia, gdyż nie wiąże się z pojawianiem się jakichkolwiek skutków ubocznych. Wystarczy, że osoba walcząca z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę albo dwie, będzie przebywała w bliskości lampy. To, jaka powinna być odległość pomiędzy użytkownikiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent podaje tego rodzaju informację na opakowaniu, wobec tego zanim zacznie się terapię, wskazane jest się z nią zapoznać. To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy zależy w dużej mierze od jej mocy. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu należy spędzić przy urządzeniu.

Czy bezskutecznie chcesz odnaleźć analogiczny artykuł? Jeżeli tak, to autentycznie zalecam ten artykuł (https://grupaeuromed.pl/) – to na pewno jest to, czego właśnie teraz potrzebujesz.

Warto wziąć to pod uwagę, wybierając najbardziej odpowiednią dla siebie lampę – jaką lampę wybrać.

Zakup lampy jest ściśle uzależniony od tego, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy szczegółowo zastanowić się nad tym, ile czasu w ciągu dnia można poświęcić na sesję z jej udziałem. Tylko regularne, codzienne sesje mogą zapewnić satysfakcjonujące rezultaty, więc jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie mogła sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, wówczas dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego typu jest współcześnie na rynku rzeczywiście bardzo wiele, w ten sposób każda osoba znajdzie produkt, jaki spełni jej wymagania. Na względzie warto mieć również wymagania innych członków rodziny, którzy będą lampę użytkowali (zobacz dodatkowe informacje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*