Ćwiczenia wydają się być istotne dla każdego niezależnie od wieku — w szczególności jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia

Każdy lekarz albo fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że musimy się ruszać, żeby za jakiś czas nie odczuwać bólu pleców lub szyi.
Regularne ćwiczenia wydają się być niezwykle ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli jednakże siedzimy non stop przy komputerze, to powinniśmy po pracy iść na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Możemy udać się z kolegami z pracy na squasha albo w pojedynkę na basen. Wszystko zależy od tego, co zapewnia nam radość. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli mamy plan, by zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak po jakimś czasie to olejemy, gdyż będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co daje nam satysfakcję, ale co również uruchomi nasze mięśnie. Pamiętajmy tylko o tym, by nie przeforsować się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać ilość kilometrów lub obciążenia na siłowni. Istotne jest to, abyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można przykładowo zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie albo potrzebujemy dopingu oraz trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który wykończy nas w prawidłowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia.

Bardzo Ci się spodobał przedstawiony artykuł? Jeśli tak, to zobacz także praktyczne informacje, które zawierają zbliżone dane na opisywany wątek – jeśli masz chęć, to sprawdzić kliknij tu!

Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — zwłaszcza kręgosłup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*