Jakie witaminy powinny zażywać osoby starsze?

Osoby starsze, o wiele częściej niż osoby młodsze są narażani na zbyt małą ilość makro-, mikroelementów i witamin.
Jest to wywołane utratą łaknienia, wieloma schorzeniami, które towarzyszą redukcją funkcjonalności układu trawiennego lub nieodpowiednim nawodnieniem organizmu.

wygląd - tableau

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
O świcie czy zmierzchu oczy są narażone na szczególny wysiłek

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu

Rodzina, jaka pragnie wzmacniać dziadka i babcię, często idzie do apteki, aby nabyć preparat posiadający witaminy dla osób starszych. Jednymi z głównych klientów w tego typu miejscach jak apteka są akurat seniorzy. osoby w podeszłym wieku często przyjmują znaczne liczby lekarstw, jednak używanie „cudownych pigułek” na każde zaburzenie nie jest dobrym wyjściem.

Czy ten tekst jest według Ciebie ważny? Jeżeli tak, to wejdź i przeczytaj więcej (https://apteczkadziecka.pl/) – będące tutaj zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

Ważna jest bowiem wiedza z zakresu tego, których składników rewitalizujących tak naprawdę wymagają starsze osoby i dopiero na bazie takich informacji należy dobierać odpowiedni środek rewitalizujący.

Istotne są niacyny z grupy B, gdyż mają korzystny wpływ na tzw. funkcje poznawcze, oraz na układ nerwowy i krwionośny. Osoby starsze powinny także brać kwasy omega 3, gdyż mają one duże znaczenie w przypadku profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych oraz odżywianiu plamki żółtej. Ważna jest także witamina K, D3 oraz wapń. Wspomagają one utrzymanie narządu ruchu w dobrym stanie i mają wpływ na przeciwdziałanie tworzenia się tzw. blaszki miażdżycowej. Bardzo popularna witamina C wzmacnia układ odpornościowy oraz usprawnia gojenie się ran.

Witamina E z kolei hamuje mechanizmy starzenia się komórek, zatem ma duże znaczenie w wypadku chorób nowotworowych. Magnez oraz cynk wzmacniają układ nerwowy, a także pozytywnie działają na obronne funkcje ciała. Suplementy diety dla seniorów są dostępne w formie kapsułek lub w postaci płynnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*