W jaki sposób wprowadzić zdrowe zmiany do własnego życia? Od jakich rzeczy zacząć? Czego natomiast unikać?

Zdrowy tryb życia i zdrowa dieta to ostatnimi czasy często poruszane kwestie. Wiele osób chce dbać o zdrowie swoje i swojej rodziny jak najlepiej. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ w czasach kiedy w tak wielu miejscach powietrze jest wątpliwej jakości, gdy jemy ogromne ilości bardzo przetworzonej żywności, gdy stale dokądś pędzimy oraz nie mamy na nic czasu dobrze jest zwrócić większą uwagę na nasze zdrowie. Co można zrobić i jakie rzeczy zmienić na lepsze aby nasze zdrowie w ten sposób zyskało.

zdrowa żywność, warzywa

Źródło: ekoj.pl
Ogromne znaczenie dla naszego ciała ma sposób odżywiania. To za sprawą tego co spożywamy możemy dostarczać swojemu ciału te dobre substancje, które wpływają dobrze na nasze zdrowie. Nie da się wszystkiego zmienić tak od razu, lecz trzeba zacząć od małych kroków i stopniowo zaprowadzać zmiany. Przejadanie się i dostarczanie naszemu organizmowi dużej ilości cukru to dzisiaj coś częstego. Niestety, lecz na te dwie rzeczy na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę.

Potem trzeba zobaczyć skąd bierze się nasze jedzenie, które kupujemy i czy aby faktycznie zawsze wiemy co znajduje się w artykułach, które kupujemy. Musimy stopniowo wyrzucać z naszego kosza na zakupy bardzo przetworzoną żywność, ażeby kupować produkty, z których od początku do końca będzie można samemu przygotować jedzenie. Najpierw możemy mieć trochę trudności jeśli chodzi o pomysły. Jednak z czasem nabierzemy wprawy oraz pewności siebie w kuchni. Po pewnym czasie takie danie jak dajmy na to kaszotto z kurczakiem już nie będzie dla nas tajemnicą- Ceneo. Jednak wszystko przyjdzie z czasem i powoli, z tego powodu nie można się zniechęcać.

Następna sprawa to kosmetyki (Ziołowy hydrolat) i środki chemiczne, jakie używamy na co dzień, a które mają dużo szkodliwych substancji. Czasem pewnie nie mamy o tym pojęcia, że pewnych substancji lepiej unikać. Tego typu substancją jest choćby SLS to znaczy laurylosiarczan sodu, jaki kiepsko wpływa na stan naszej skóry, powodując utratę jędrności oraz stopniowo wysuszając ją.

zdrowe jedzenie, zdrowa potrawa

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy szukać zatem produktów bez tego typu niepotrzebnych chemicznych dodatków jak żel do mycia ciała czy szampon bez SLS. Używajmy jak najbardziej naturalnych kosmetyków jak i środków do czyszczenia- szampon bez SLS. Pewnie nie wiemy, że często naturalne substancje mają dużo zastosowań w gospodarstwie domowym. Tak jak sok z cytryny, który usuwa kamień. Warto w związku z tym jak najczęściej sięgać po produkty pochodzenia naturalnego, które nam nie szkodzą, niż od razu stosować bez sensu te chemiczne, źle wpływające na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*