Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Jeśli odnosisz wrażenie, iż tracisz kontrolę nad własnym życiem, lub czujesz się nim nadmiernie obciążony, dobrze zwrócić się o poradę do specjalisty. Dialog z postronnym terapeutą, który wykorzystuje ścisłe techniki psychologiczne, skutecznie poprawi twoje życie, jak też pomoże w rozwiązaniu niepokojących kłopotów. Psychoterapeuta to postronna, a także stosownie wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać i we właściwy sposób wyciągnie wnioski, tak aby w sposób szybki, nieskomplikowany a przed wszystkim skuteczny dążyć do rozwiązania kłębiących się problemów. Psychoterapia jest samodzielną podróżą w środek własnej osobowości. Pomaga dostrzec i odgadnąć własne zachowania oraz odczucia.

wizyta u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy najlepiej udać się do psychologa? Wówczas gdy własne reakcje nas przerastają, przykładowo wówczas, gdy nadmiernie emocjonalnie reagujemy na neutralne sytuacje. W szczególności jeżeli sprawiają one długofalowe odczucie zdenerwowania, przygnębienia a nawet wyrzutów sumienia. Również wtedy gdy zaskakują nas własne skrajne reakcje, na przykład nadpobudliwość która przeplata się z uczuciem pustki lub smutku. Obniżone poczucie własnej wartości które utrudnia normalne funkcjonowanie czy stwarza kłopoty w kontaktach ze środowiskiem, powinny również zmotywować nas do kontaktu ze specjalistą.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj Naturalne kosmetyki ziołowe inne tego typu materiały – one także są godne uwagi.

Jeśli cierpisz na lęki, długotrwale utrudniające życie, jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z przeszłością i ciągle do niej wracasz, wzmacniając tylko poczucie niemocy, stresu lub złości. Gdy cierpisz na problemy natury erotycznej. Gdy doświadczasz przemocy w rodzinie. Jeśli nie akceptujesz własnego ciała i bez ustanku zauważasz wyłącznie własne wady. Gdy cierpisz na długookresową bezsenność i nocne koszmary. Także gdy chcesz poprawić swoje życie oraz relacje z rodzicami, latoroślami albo współpracownikami.

Jak odnaleźć dobrego specjalistę? Być może któryś z przyjaciół słyszał o sprawdzonym psychoterapeucie. Jeżeli nie, wystarczy siąść z filiżanką herbaty przed komputerem i wbić w przeglądarkę frazę: gabinet psychologiczny Katowice (w przypadku osób mieszkających w tymże mieście), a otrzymamy powyżej 300 000 rezultatów ! Dobrze też popytać na forach związanych z powyższym tematem o sprawdzonego specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*