Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Jeżeli odnosisz wrażenie, że tracisz kontrolę nad swym życiem, lub czujesz się nim zanadto obciążony, dobrze skorzystać z porady psychologa. Rozmowa z postronnym psychoterapeutą, który wykorzystuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twe życie, i wspomoże rozwiązywanie nurtujących kłopotów. Psychoterapeuta to postronna, jak też stosownie wykwalifikowana osoba, jaka wie jak słuchać oraz umiejętnie wyciągnie konkluzje, tak by w sposób szybki, nieskomplikowany i przed wszystkim efektywny zmierzać do rozwiązania kłębiących się trudności. Psychoterapia jest samodzielną podróżą w głąb własnej osobowości. Pomaga zauważyć i zrozumieć własne postępowania i odczucia.

[…]

Czytaj dalej… from Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Alkoholizm jako choroba zabójcza zagrażająca życiu – czy wiesz w tym zakresie wystarczająco?

Choroba alkoholowa to choroba zabójcza, która zagraża istnieniu. Jest chorobą, która jest w stanie dotknąć jakąkolwiek osobę o różnym statusie społecznym. Nie ogranicza się jedynie do osób biednych, bądź niewykształconych.

[…]

Czytaj dalej… from Alkoholizm jako choroba zabójcza zagrażająca życiu – czy wiesz w tym zakresie wystarczająco?

Sfera mocno niedoceniana przez większość z nas, czyli jak zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne

Niemalże każdy mieszkaniec Polski umie całymi godzinami rozprawiać o swoich chorobach, na co cierpimy, jakie medykamenty stosujemy, jakie mamy Objawy i tak dalej. Jednak praktycznie nigdy nie mówimy o naszym zdrowiu psychicznym.

[…]

Czytaj dalej… from Sfera mocno niedoceniana przez większość z nas, czyli jak zatroszczyć się o swoje zdrowie psychiczne

Jeśli zmagamy się z kłopotami natury psychicznej, to warto pójść do psychologa, który skieruje nas na odpowiednią psychoterapię

Jeśli życie codzienne nas przerasta oraz przestajemy radzić sobie z prostymi sprawami, to być może dobrze będzie odwiedzić psychologa, który zobaczy czy nie są to symptomy jakiegoś większego problemu.

[…]

Czytaj dalej… from Jeśli zmagamy się z kłopotami natury psychicznej, to warto pójść do psychologa, który skieruje nas na odpowiednią psychoterapię