Z jakich powodów ludzie chcą wstawić implanty oraz jakie są ich rodzaje?

Implanty zębowe są czasami jedynym wyjściem dla takich osób, które straciły swoje uzębienie w rezultacie wypadku. Oczywiście większość ludzi, którzy wybierają skorzystanie z implantów, robi to z powodu nieodpowiedniego stanu zębów.
Niezależnie od powodów, bezsporna większość tych osób, posiada do wyboru dwie możliwości: tradycyjne implanty wykonane z tytanu oraz te cyrkonowe.

Te pierwsze stosowane są już od kilkudziesięciu lat i charakteryzują się relatywnie dużą biozgodnością. Oznacza to, że scalają się z tkanką kostną relatywnie szybko. Wykazują też dużą wytrzymałość mechaniczną, przy czym mają one jednak pewną wadę. Ich kolor jest srebrnoszary, zatem nie jest to zbyt ładne. Do pewnej chwili nie stanowi to problemu, jednak z biegiem miesięcy takie implanty powodują zazwyczaj obniżenie się linii przyzębia. To natomiast sprawia, że implanty powoli robią się widoczne.
Naturalny sok z rokitnika

Autor: Premium Rosa
Źródło: https://ekoj.pl
Warsztaty, robienie chleba

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Należy jednak pamiętać, że istnieje świetna alternatywa: implanty z cyrkonu. Jest to surowiec, który niezwykle przypomina ludzką tkankę kostną. One również wyróżniają się znaczną biozgodnością i odpornością m.in. na działanie kwasów czy niskiej temperatury. Należy jednak mieć świadomość, że choć wybór rodzaju jest zależny przeważnie od nas, to dentysta mógłby jednak zalecić korzystniejsze wyjście ze względu na warunki kostne. Jeśli interesują Cię implanty zębów (Polecamy dentysta łomża demed) Łódź to miejsce, w którym jest kompetentny stomatolog. On może pomóc Ci w wybraniu odpowiedniej wersji. Warto mieć świadomość, że nie wypełnienie ubytków może być przyczyną nawet zaniku kości.

Jeżeli przez dłuższy okres czasu nie będziemy wypełniać braków uzębienia to te, które sąsiadują z pustym miejscem, zaczną się przechylać. Wtedy wszczepienie implantów będzie nieco trudniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*