W jaki sposób można sobie radzić z problemem niepłodności czyli najważniejsze wady i zalety metody in-vitro.

Dla zdecydowanej większości par posiadanie potomstwa jest kluczową sprawą, dlatego też sytuacje, kiedy kobieta nie może przez długi czas urodzić są niekiedy bardzo tragiczne. Po długim okresie starań może niekiedy dojść do wzajemnych pretensji i żalów, ludzie nie wytrzymują presji i się rozstają, pojawiają się też różnego rodzaju depresje i inne zaburzenia.

Jeśli wszystkie tradycyjne metody i sposoby leczenia zawiodą, to pomyśleć można o innych rozwiązaniach, jakie mogą pomóc w takich przypadkach. Zalicza się do nich zapłodnienie in vitro, metoda kontrowersyjna ale niezwykle popularna i ceniona przez ludzi, którzy inny sposobem nie mogliby się doczekać dzieci. Pierwsze dziecko po zastosowaniu takiego sposobu zapłodnienia przyszło na świat w roku 1981, obecnie zabiegów tego typu jedynie w samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się około dwustu tysięcy na rok (). Ostatnie lata to znaczne usprawnienie używanych metod, które dają obecnie skuteczność już na poziomie prawie czterdziestu procent.

bank komórek

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda in vitro w kilku słowach opiera się na pobraniu żeńskich i męskich komórek rozrodczych, a później wykonaniu zapłodnienia w sztucznych warunkach. Inna nazwa takiego procesu to zapłodnienie w próbówce, choć tak naprawdę w rzeczywistości zabieg ten jest znacznie bardziej skomplikowany i wymaga odpowiednich przygotowań. Złożony jest on z kilku etapów, na samym początku w odpowiednim dniu cyklu pobiera się żeńskie gamety, a równolegle męskie nasienie.

Po dokładnym sprawdzeniu gamet i plemników w kolejnym etapie umieszcza się je w odpowiednim inkubatorze, w którym powinno dojść do zapłodnienia. Jeśli wszystko się uda, to takie komórki przenosi się do macicy, gdzie oczekuje się na ich przyjęcie, i jeżeli to także się uda, to rozpoczyna się prawdziwa ciąża suplementy dla kobiet w ciąży (gyncentrum.pl/programy-in-vitro). Przebiega ona w zasadzie tak samo, jak po poczęciu naturalnym, jednak ze względu na to że technika in vitro kraków niesie za sobą pewne zagrożenia, to kobiety z reguły są pod znacznie lepszą opieką lekarzy i mają wykonywane znacznie więcej różnych badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*