W jakich przypadkach konieczne jest przeprowadzanie rehabilitacji?

Rehabilitacją określamy całość działań, które wykonywane są w celu przywrócenia konkretnemu choremu całkowitej wydolności. W wielu przypadkach cel tego typu ogranicza się jedynie do zwiększenia komfortu, jeśli powrót do całkowitej wydolności nie jest już możliwy.
Działania, jakie są podejmowane przez rehabilitantów mają za zadanie dostarczanie różnorodnych bodźców – są to najczęściej czynności z zakresu fizjoterapii, czyli zatem w pewien sposób stymuluje konkretne tkanki, co w zamyśle ma niejako pobudzać je do prawidłowego funkcjonowania.

technologia

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowia
W najwyższym stopniu znaną są zdecydowanie przypadki rehabilitacji po chorobie przebiegającej ze zmniejszeniem ruchomości stawów, a więc po zwichnięciach, skręceniach czy też złamaniu, jednak także w schorzeniach pleców albo nietypowych chorobach rąk lub nóg, przykładowo przy tzw. „łokciu tenisisty”. W takiego typu przypadkach potrzeba wykonania zabiegów rehabilitacyjnych nie budzi żadnych zastrzeżeń.
Tak jest także w wypadku osób po niektórych operacjach chirurgicznych, przykładowo w rekonstrukcji biernych elementów systemu ruchowego, po przeszczepach, które obejmują tkankę mięśniową lub po odmiennego rodzaju zabiegach ingerujących znacznie w mechanizmy układu ruchu. W takich wypadkach rehabilitacja we wrocławiu we wstępnej fazie ma w założeniu zastąpić bodźcowanie pojawiających się przy wykonywaniu codziennych czynności, a ponieważ są to tzw.

ruchy wykonywane w całkowicie kontrolowany sposób, dzięki nim można także znacznie lepiej przygotować organizm pacjenta do pracy w zwykłych warunkach wysilenia. Rehabilitacja jest wykorzystywana również w jeszcze innych przypadkach, niż te wymienione wyżej, przykładowo we wszelkich schorzeniach przewlekłych czy ostrych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*