Czym para się periodontolog?

Periodontolog to, mówiąc najprościej, lekarz dentysta, do jakiego udajemy się w przypadku schorzeń przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. A czym szczegółowo są te choroby, opiszemy za chwilę.
Bolesna prawda jest taka, że choroby przyzębia to nadzwyczaj powszechna przypadłość – pod względem częstości ustępują jedynie próchnicy.

chirurgia szczękowa Wrocław

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

tatuaż z ważką

Autor: Łukasz Hejnak
Źródło: http://www.flickr.com
uzębienie
Wliczyć do nich możemy między innymi generalnie rozumiane choroby dziąseł, wszelkie stany zapalne przyzębia oraz jego wady – zarówno wrodzone, jak również nabyte. Zdecydowanie jedną z częstych chorób, z którą styka się periodontolog Wrocław, jest paradentoza – moja strona internetowa. W tym miejscu należałoby wytłumaczyć, czym tak właściwie jest przyzębie. Poprzez termin przyzębie rozumie się całokształt tkanek tak twardych, jak też miękkich, jakie okrywają ząb jak też mają za zadanie unieruchomić go w zębodole.
Najważniejsze przyczyny problemów z przyzębiem. Jedną z fundamentalnych przyczyn ambarasów z przyzębiem jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Genetyka (badania prenatalne warszawa) a także choroby takie jak cukrzyca także mają wpływ na stan naszej jamy ustnej, jednakże wielu problemów możemy uniknąć pod warunkiem, że przyłożymy dużą wagę do systematycznego i należytego dbania o stan naszych zębów. Chorobom przyzębia sprzyja też w dużym stopniu palenie papierosów.

Do sygnałów ostrzegawczych, które sugerują nam, że nie najlepiej dzieje się z przyzębiem i lepiej udać się do periodontologa, zaliczamy m.in.: odsłonięcie szyjek zębowych i chwiejność zębów, niemiły zapach z ust, zaczerwienienie jak też krwawienie dziąseł, nadmierna czułość na gorące oraz zimne pokarmy. W wypadku gdy leczenie schorzeń przyzębia nie powiedzie się, zostaje nam chirurgia szczękowa Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*