Jakie odpowiednie właściwości może posiadać owoc granatu? Na co może wpływać eliksir z tego owocu?

Ekstrakt z granatu to czysty koncentrat wytwarzany z miąższu jak również owoców, do tego poddawany częściowej żywej fermentacji przy pomocy bakterii pro biotycznych. Dzięki temu użyciu jest nie tylko dobry dla żołądka, ale także niezwykle łatwo wchłanialny dla organizmu. Ponadto jest bardzo smaczny w smaku– o owocowo-korzennym smaku.

Średnio, żeby wytworzyć eliksir z owoców granatu można zużyć około pięćdziesięciu najdoskonalszej jakości owoców. Dzięki zastosowaniu właściwych metod ekstrakcji oraz użyciu żywej fermentacji możliwe jest wytworzenie eliksiru o największej ilości bioaktywnych i łatwo wchłanialnych polifenoli. Eliksir z owoców granatu może zawierać w sobie najlepsze właściwości, które znajdują się w owocu granatu.

owoce granatu w koszyku

Autor: Moyan Brenn
Źródło: flickr.com

Warto zaznaczać, że już mała łyżeczka eliksiru – czyli około 10 mililitrów – może zawierać w sobie tak ogromną ilość bioaktywnych antyutleniaczy, co jedna butelka właściwej jakości czerwonego wina – lub także tyle, co pół litra zielonej herbaty. Tylko jedna butelka (zobacz na butelka filtrująca) ekstraktu z owoców granatu ma szansę zawierać w sobie niezwykle ogromną moc przeciwutleniaczy TEAC na poziomie 225 mmol, a także może posiadać w sobie aż 15 tysięcy mg polifenoli. Zobacz inne produkty: (Nutrini płyn 200ml 1.0 kcal/ml) Polifenole doskonale będą działać na stan naczyń krwionośnych oraz na serce. Też panowie mogą chwalić sobie eliksir z owoców granatu – może wpływać bowiem pozytywnie na prostatę. Polifenole bowiem są potężnymi antyutleniaczami, przez co w skuteczny sposób spowalniają proces starzenia się komórek – ponadto dodają witalności oraz mogą wpływać na uzyskanie niskiego poziomu cholesterolu.

Tym bardziej po 45 roku życia mogą stać się suplementem diety każdego z nas. Wyciąg z owoców granatu stosuje się przede wszystkim na poprawę naczyń krwionośnych oraz wzmacnianie serca, jako suplementy diety wspomagającej leczenie prostaty, jako poprawienie witalności jak również wydolności organizmu, a także jako dodatek na mniejsze starzenie się komórek. Musimy przyjmować dawkę około 10 mililitrów w ciągu dnia (jeżeli potrzeba jest większe wtedy podwójną dawkę). Dobrze jako rozcieńczony w szklance wody lub także soku – około 20 minut przed albo dwie godziny po jedzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*