Jakie funkcje w naszym ciele spełnia witamina B12 i kwas askorbinowy? W jaki sposób niedobory wpływają na nas?

W naszym organizmie zachodzi cała masa procesów, które mają bardzo duży wpływ na całościowe funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej nieprzerwanej, prawidłowej pracy potrzebuje sporo różnych składników oraz witamin. Z tego względu też istotne jest, by zwalczać zbyt małe ilości witamin chociażby przez dodatkową suplementację.

Jakie zadanie w naszym organizmie ma witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Jakie suplementy diety warto stosować?
Witamina B12 nazywana inaczej witaminą czerwoną, wpływa doskonale na stan naszego zdrowia psychicznego. Przy jej pomocy także nasz układ krążenia działa jak należy. Dlaczego tak jest? Gdy chodzi o układ nerwowy, to witamina B12 uczestniczy w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwowych.

Masz chęć przeczytać inne podobne praktyczne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj bezpłatne badanie wzroku łódź, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Duży brak wspomnianej witaminy wiąże się z drętwieniem kończyn. Oprócz tego witamina ta polepsza koncentrację oraz dobrą pamięć. Za jej sprawą także mniej czujemy zmęczenie. Za mała ilość witaminy B12 ma wpływ też na nasz nastrój, gdyż bierze ona udział w syntezie serotoniny.

Jeśli mowa o wpływie witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Oprócz tego, wraz z witaminą B6 i kwasem foliowym zapobiega powstawaniu blaszek pochodzenia miażdżycowego, a przez to ochrania przed miażdżycą, zawałem, zakrzepami czy też udarem zobacz przygotowaną ofertę na się z ofertą na stronie ofertę na stronie . Witaminy, takie jak Solgar witamina B12, na pewno pomogą nam właściwy poziom tej witaminy w ciele zachować.
Witamina C natomiast pełni również istotne funkcje w organizmie. Zwana jest inaczej kwasem askorbinowym oraz większość z nas na pewno myśli, że chroni ona tylko przed przeziębieniami, jednak tak do końca nie jest. Faktycznie, przyjmowanie sporych dawek witaminy C systematycznie, jest w stanie nas uchronić przed przeziębieniami. Jednak branie witaminy C już w czasie pojawienia się objawów, nie cofnie ich radykalnie. Dlatego, gdy chodzi o przeziębienia, to znacznie lepiej zadziała ona w sposób profilaktyczny o witaminie SOLGAR C. Solgar witamina C przyjmowana regularnie da dobry skutek. Na jakie rzeczy również wpływa kwas askorbinowy?
szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina C zwiększa wchłanianie żelaza, więc jej zbyt mała ilość w ciele może być przyczyną niedokrwistości. Oprócz tego wystąpić może zmęczenie, reakcje bólowe stawów oraz mięśni, łatwe występowanie siniaków, problemy z dziąsłami albo chociażby brak apetytu. Natomiast to nie wszystko, ponieważ witamina C zmniejsza zmiany pochodzenia miażdżycowego, lecz również może bardzo zniwelować możliwość pojawienia się udaru mózgowego. Ma wpływ na dobre działanie układu krążenia.

Oprócz tego zmniejsza ona ciśnienie krwi, co będzie istotną informacją dla osób cierpiących na nadciśnienie. Szczególnie osoby pracujące fizycznie, kobiety w ciąży, starsi ludzie, albo także osoby pod wpływem stresu są w większym stopniu narażone na niedobory witaminy C w organizmie. Z tego względu warto pomyśleć o suplementach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*