Kto to jest trener personalny oraz w jaki sposób powinna wyglądać osoba pracująca na tym stanowisku?

Wybór trenera to nie jest kwestia łatwa. Powierzenie własnej formy w ręce nieprofesjonalnego trenera z biegiem czasu sprawi nam więcej problemów niż pożytku.
Trenerzy personalni są to osoby, od jakich zależą wyniki, jakie osiągniemy.

Zespół policystycznych jajników

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Personalny trener w bardzo niedługim czasie będzie mógł uzyskać z podopieczną osobą optymalny rezultat. Przy tym nie traci się dobrej kondycji, ponieważ spadek lub wzrost wagi powinien na bieżąco być monitorowany. Zezwala to unikać rozstępów. Instruktor osobisty, jest osobą, która przez nawiązanie więzi z klientem na płaszczyźnie zawodowej, może wpłynąć na niego na tyle, aby w momentach zwątpienia ponownie zaszczepić motywację do działania i wiarę w swe zdolności. Jest również dietetykiem, który układa pod gust kulinarny swojego klienta smaczne i pełnowartościowe posiłki. W pracy trenera personalnego bardzo istotne jest indywidualne nastawienie do klienta. Taki trener może posiadać nawet 20-tu podopiecznych, z którymi spotyka się twarzą w twarz oraz monitoruje na bieżąco ich wyniki. Każda osoba może być zupełnie inna oraz posiadać inne preferencje żywieniowe i odmienne zamierzenia treningowe.
Bardzo ważna jest także pozytywna energia, która powinna emanować od trenera personalnego. Powinna to być warta zaufania osoba, która jest zdolna zjednywać sobie ludzi, ale także powinna być konsekwentna w działaniu i nie iść na ustępstwa, kiedy o takich ustępstwach mowy być nie może. Inną całkowicie sprawą jest nastawienie do takiej profesji. Musi być to człowiek z pasją, który potrafi właściwy styl życia przekształcić w sposób na swe życie. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza, gdy trenerów personalnych jest coraz więcej. Taki trener personalny trener dla cukrzyka w Polsce jest bardzo słynnym zawodem.

Wskaźnik zaangażowania w pracę, to także prezencja osoby, z którą zaczynamy współpracę. Powinna być schludna, lecz również powinna prezentować nienaganną postawę. Cechami trenera są dla przykładu zarysy mięśni, sprawność fizyczna, odporność czy gibkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*