Każdy powinien troszczyć się o uzębienie, niekiedy jednak trzeba przeprowadzić poważniejszy zabieg i wówczas niezbędne będzie zdjęcie RTG

Ludzie niekiedy mają spore problemy z uzębieniem i wtedy zalecany będzie zabieg.
Jeden popsuty ząb, który należy leczyć, dla jednych będzie prawdziwym zmartwieniem, a dla innych jest wybawieniem.

Morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Mowa o tych, którzy mają duże problemy z zębami lub kośćmi szczęki. Są to też te osoby, które muszą usunąć zęby mądrości, gdyż krzywo rosną lub nie mają miejsca, żeby się normalnie wyrzynać. Zwykle muszą oni zgłosić się do chirurga. Zapewne przeprowadzi on zabieg. Aby to jednakże zrobić niezbędny będzie mu pantomogram, czyli panoramiczne zdjęcie naszej szczęki.

Aby znaleźć nadzwyczajne zagadnienia w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w link znajdujący się tu i przejdź dalej – na pewno nie będziesz żałować.

Widoczne są na nim wszystkie zęby, korzenie oraz kości szczęki. Pozwoli ono zrozumieć chirurgowi, jak należy zrobić zabieg oraz gdzie tak naprawdę jest problem. Zdjęcie jest bezbolesne i wykonanie go zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Owszem, jest jakaś dawka promieniowania i dlatego zdjęcia nie powinny być robione kobietom w ciąży. Też ludzie, którzy pragną założyć aparat ortodontyczny, by mieć proste zęby, powinny wcześniej wykonać takie zdjęcie. Podpowie ono doktorowi, jaki rodzaj aparatu powinien zaoferować pacjentowi. Niektórzy mogą się obawiać wykonania takiego typu zdjęcia, ale jest to całkowicie bezpodstawne.

Medycyna nie zanotowała jeszcze wypadków, żeby po wykonaniu pantomogramu były jakieś komplikacje.
Nie zapominajmy o tym, że zdrowy oraz ładny uśmiech jest naszą wizytówką, więc trzeba przełamać strach i rozpocząć leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*