Czy musisz rozliczać się z zarobków uzyskanych za granicą w kraju? Wskazówki dla ludzi pracujących w innych krajach

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na podjęcie pracy za granicą. Zwykle wynika to z faktu, że w kraju jest naprawdę spore bezrobocie, a jednocześnie naprawdę ciężko jest uzyskać dobrą i dobrze płatną pracę szczególnie osobom młodym.

Nic zatem dziwnego, iż takie osoby często decydują się na wyjazd za granicę – Ty także oczywiście masz takie osoby pośród swoich przyjaciół.
Gdzie rozliczyć podatki?
Z pracą za granicą zazwyczaj związany jest dość istotny problem związany z tym, gdzie konkretnie należy rozliczyć podatki – w kraju czy za granicą, w państwie gdzie pracujemy? Wiele zależy od tego, jakie dokładnie umowy są zawierane między poszczególnymi krajami – są to tak nazywane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zwykle, jeśli chodzi o pracę na terytorium Unii Europejskiej, jak przykładowo opieka Niemcy, istnieje obowiązek rozliczania się w kraju, w którym osiąga się przychód. Wtedy jednak zazwyczaj musimy złożyć dwie deklaracje podatkowe, co bez wątpienia jest większym utrudnieniem. Jedną należy złożyć w Niemczech – wówczas tam jest zapłacony podatek, a drugą w Polsce – wówczas do deklaracji dołączamy informację, iz podatek został zapłacony w innym kraju – tu.
astygmatyzm

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Jak sobie z tym poradzić?

odporność

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Składanie deklaracji podatkowych w innym kraju bez wątpienia nie jest takie proste jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka – świetna opieka (czytaj tutaj dom opieki piaseczno) w Niemczech.

Jeśli chcesz mieć gwarancję, że nie będzie Cię ścigać urząd skarbowy żadnego z państw, wówczas musisz powierzyć rozliczenie swoich dochodów jakiemuś fachowcowi. Wówczas z pewnością będziesz miał gwarancję, iż wszystko jest zrobione jak trzeba i będziesz mógł sypiać już spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*