Balkoniki doChodzenia i inny sprzęt rehabilitacyjny

Do sprawy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego warto się intensywnie przyłożyć – zadbać o to, aby zakupiony sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.

Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych specjalistów lub opinia rodziny i kumpli, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj prosty. Zwyczajowo pomocna okazuje się tutaj rada lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może nastręczać ogrom kłopotów oraz powodować zbędny stres. Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe

Źródło: sxc.hu

Kule łokciowe są zazwyczaj przeznaczone zarazem dla dorosłych ,jak również dla dzieci w każdym wieku. Głównym zadaniem takich kul jest zapewnienie stabilnego podparcia w trakcie chodzenia. Kule przydają się w szczególności osobom będącym po urazach kończyn dolnych. Pozwalają utrzymać pion i prosto przenosić ciężaru ciała w przypadku chorób urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonane są zwyczajowo z niezwykle lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa uczucie komfortu podczas poruszania się. Niektóre z takich kul posiadają dodatkowo możliwość zmieniania podparć przedramienia, w w Polsce można również spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia mogą być zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem lub podparciem przedramienia stałym lub ruchomym. Sklep z takimi produktami na . Trafionym pomysłem będzie zakup tylko popularnych modeli kul i tych sprawdzonych przez grono użytkowników.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe dla przykładu takie z wysuwnym podparciem pachowym. zwyczajowo są one wykonane z aluminium i mogą być one używane, w zależności od urazu, pojedynczo albo w parze. Zazwyczaj dla osób o masie ponad 120 kg bądź o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu bywają robione na indywidualnie zamówienie, aby perfekcyjnie dopasować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu

W przypadku osób starszych pomocne bywają nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy nadal mogą się poruszać, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. W sprzedaży da się odnaleźć bardzo różnorodne rodzaje takich urządzeń wspomagających poruszanie się. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można zamówić balkoniki i podpórki (tego typu) dwu bądź czterokołowe, które zapewniają większą stabilność.

Najpewniej w razie wszelkich zagadkowych kwestii co do sprzętu rehabilitacyjnego nie zwlekać nigdy za długo. Naprawdę opłaca się zaczerpnąć kilku ważnych rad u specjalistów, którzy mogą doradzić w nabywaniu oraz zażegnać wątpliwości, dotyczące przykładowo pytań o to, jakie balkoniki do chodzenia są rekomendowane dla osób schorowanych. Sprawdź również .

Nie sądzisz, że to jest znakomity czas, aby uzyskać stuprocentową pewność, że umieszczone wiadomości są prawdziwe? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj serwis tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*