Najcenniejsze suplementy diety

80 proc. Polaków ma niedobór witaminy D. Lekarze alarmują, ponieważ jej znaczenie dla ludzkiego organizmu jest bardzo istotne. Witamina D to prawdziwy eliksir życia, chroni przed szeregiem chorób , również nowotworami. Ale co robić, gdy witaminy D mamy zbyt mało?

suplementy i witaminy w aptece

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Witamina D jest koniecznym regulatorem gospodarki wapniowo-fosforanowej, warunkującym prawidłowe działanie układów: odpornościowego, nerwowego, mięśniowego i kostnego. Odpowiednie stężenie witaminy D w organizmie niezbędne jest do prawidłowego asymilowania fosforanów i wapnia w przewodzie pokarmowym, zwiększa ich absorpcję w obrębie nerek oraz oddziałuje na rozwój i mineralizację kości.

Co dzieje się, kiedy witaminy D mamy zbyt mało? W podobnej sytuacji jesteśmy bardziej narażeni na rozwój wielu chorób, jak cukrzycy insulinozależnej i schorzeń autoimmunologicznych. Częściej również zapadamy na nieswoiste zapalenia jelit. Witamina D odgrywa również rolę w odpowiedzi immunologicznej organizmu, regulacji cyklu apoptozy, stąd działanie chroniące nie tylko przed zakażeniami, ale również przed nowotworami, w szczególności rakiem prostaty oraz czerniakiem.

Niemal 90 proc. witaminy D w organizmie jest syntetyzowane w skórze pod działaniem promieniowania UVB. Z kolei egzogenna witamina D jest dostarczana wraz z jedzeniem.

Godny zainteresowania artykuł, nie sądzisz? Skoro tak uważasz, to ponadto zobacz treść w serwisie (https://eus.com.pl/), którą też zapewne uznasz za cenną.

Do pokarmów bogatych w wit. D należą: świeży węgorz, sardynki, żółtko jaja. W naszym kraju konsumpcja jest za mała aby pokryć zapotrzebowania na witaminę D, w związku z tym powinno się przyjmować ją w formie suplementów.

szkielet

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Deficyt magnezu z kolei przynosi objawy, które często są mylące. Byle drobiazg wyprowadza cię z równowagi, źle śpisz oraz kiedy niekiedy chwytają cię skurcze? A może skarżysz się na drganie powiek oraz ciągłe zmęczenie? Zanim zaczniesz biegać po lekarzach, zacznij od uzupełnienia magnezu. Magnez jest organizmowi potrzebny, żeby procesy życiowe zachodziły prawidłowo. Wiele ludzi cierpi na niedobór magnezu. Powód? To zazwyczaj jedzenie żywności wysoce przetworzonej, życie w pośpiechu. Magnez jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego.

Omawiane suplementy kupimy bez recepty w każdej z aptek internetowych – aptekazawiszy.pl/witaminyimineralymagnez-c-135_222.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*