W pogoni za ideałem

Współczesną rzeczywistością rządzi nie tylko pieniądz – w teraźniejszym świecie trzeba umieć zaistnieć, w dzisiejszym świecie trzeba być modnym, pięknym i zdrowym. Codziennie w internecie niejedno forum o dietach czy również ogromnie popularne forum o suplementach wizytuje wiele osób, które pragną się dowiedzieć jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym bardziej atrakcyjnym dla innych.

sport

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Panie przeglądają fora o urodzie, o stylizacji, wielu mężczyzn zaś wchodzi na forum o treningach, a niejednokrotnie także na forum o sterydach – trzeba przecież mieć doskonałą sylwetkę, bowiem to ona zwraca uwagę ludzi.

Jeśli chcesz zgłębić omawianą tematykę bardziej, kliknij ten link, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://eus.com.pl/), którą Ci proponujemy.

Kult ciała dominuje, ale nie tylko – poza tym, że chcemy świetnie wyglądać, chcemy być też atrakcyjni pod innym względem – chcemy się wyróżniać i być kimś wyjątkowym. Ale czy to nowina?

Wydaje się, że oczywiście nie – od zawsze ludzie chcieli mieć coś co pomoże im się wybić z tłumu, w perspektywie lat zmieniają się tylko metody i narzędzia za pomocą których ludzie chcą taki efekt uzyskać. Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzym uznaniem, ani w przychylny, ani w nieprzychylny sposób – chociaż jak wiemy tendencję do oceniania innych ma tak naprawdę każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który tylko dzięki mięśniom może faktycznie zaistnieć – dla samego takiej osoby, będzie to natomiast standardowy krok ku realizacji samego siebie. Ważne jest jednak również, że za złe nie można uznać potrzeby bycia lepszym – przecież na tym w końcu polega rozwój.

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i w ten sposób dążyć do jakiegoś ideału, który utkwił w jego głowie. Ale jaki jest obecnie ideał człowieka? Czy można poprzestać na tym, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i majętny? Czy do tego właśnie stanu usiłują dążyć wszyscy? Wydaje się, że sama pogoń za ideałem nie jest niczym niestosownym, niestosowne mogą być wyłącznie narzędzia przy pomocy których zamierzamy taki stan osiągnąć. Pamiętajmy, że wszystko jest dobre, o ile wybieramy z namysłem i z umiarkowaniem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i swoimi faktycznymi – a nie jedynie narzuconymi przez innych – potrzebami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*