Kupujemy ubranie dla noworodka – najistotniejsze rady

Ubranie noworodka w wygodne, a co najistotniejsze zalecane dla niego ciuszki spędza sen z powiek wielu matkom. W natłoku obowiązków umiemy wybrać najprostsze ubranka, ale i umiemy również pogrążyć się w szaleństwie niezrozumiałych zakupów.

Złoty środek zdaje się … leżeć po środku i co ważne dziecko będzie się czuło komfortowo i zdrowo.

ubranko dla małego dziecka

Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Skóra małego dzieciaczka mocniej odczuwa bodźce z zewnątrz. To sprawia, że warstwy ubrań przystosowane do regularnego kontaktu z ciałem niemowlaka powinny być zrobione z delikatnych materiałów. Sprawdzona w dotyku bawełna w śpioszku, czy kombinezonie (na zimę, ale nie tylko) to podstawa. Jednolity strój dziecka uzupełniamy rękawiczkami czy czapkami. Z bardziej wymyślną gamą ubrań w postaci bucików, spodenek, sukienek lepiej się powstrzymać aż malec bardziej podrośnie.

ubrania dla małych dzieci

Autor: Marcus Meissner
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze miesiące i lata życia to dla obojga rodziców regularny obowiązek przewijania malucha. Pieluchy stają się nieodłącznym komponentem podczas ubierania niemowlaka, a później człapiącego urwisa. Warto zwrócić uwagę na modne ostatnio pieluszki bambusowe – można je zamówić na . Wykonane z włókna bambusowego chronią malucha przed zakażeniami i otarciami, lepiej niż bawełna usuwają wodę. Pochłanialność odgrywa tutaj kluczową sprawę, dzięki niej ilość zmian – w perspektywie miesięcy – zmniejszy się wyraźnie. Bambusowy materiał służy matkom i opiekunom nie tylko za pieluchę. Taką pieluszkę spokojnie można przeznaczyć na gąbkę do mycia dla naszej pociechy. Są też inne zastosowania – pieluchą z bambusa osłonimy wózek chroniąc dziecko przed słońcem (pochłania bowiem promienie UV) i opadami; przykryjemy także malca tak jak zwykłym kocykiem. Praktyczność ponad wszystko!

Trudy dbania o noworodka uwidaczniają się także w trakcie kąpieli.serwis internetowy lider zespołu szkolenie lider zespołu szkolenieNiemowlaka powinno się myć specjalnymi szamponami- chodzi o naturalne pH dla dziecięcej skóry. Materiał pod ręczniki dla dzieci powinien być bawełną wysokiego gatunku, miększą niż ta stosowana w ręcznikach dla dorosłych. Mały ręczniczek dla malucha to przykład materiałowej delikatności. Z ręcznikiem takim młode dziecko pozostaje „w styku” jeszcze podczas okresu przedszkolnego. Dla pobudzenia wyobraźni i bajkowej aury ręczniczki dla maluchów prezentują bohaterów kreskówek albo takie zwierzęta – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*