O czym powinna pamiętać matka spodziewająca się dziecka?

Powinna dawać organizmowi wszystkie konieczne elementy odżywcze we właściwych proporcjach oraz ilościach. Właściwe żywienie panie w ciąży zapewnia właściwy rozwój płodu oraz nienaganny stan zdrowia matki.
Jeżeli kobieta jest w ciąży powinna stosować się do wielu reguł prawidłowego odżywiania.

kosmetyczka
Powinna jeść wtedy 5-6 posiłków na dzień. Korzystniej jest jadać mniejsze porcje, ale częściej. Wtedy uniknie się zaparć i niestrawności. Ważna jest odpowiednia dieta – (przykładowo oczyszczająca dieta warzywna) dla kobiet w ciąży Wrocław jest miastem, gdzie znajdziesz odpowiedniego dietetyka, który o wszystkim Ci powie. Kobieta w tym okresie powinna wypijać około dwóch litrów dziennie wody mineralnej. Dzięki temu uniknie się opuchlizny oraz tym samym usunie się szkodliwe substancje z organizmu. Żywność kobiety spodziewającej się dziecka powinna być urozmaicona dlatego, aby dostarczyć do organizmu konieczne składniki odżywiające w tym witaminy. Śniadanie takiej kobiety musi być spożyte 1,5 godziny po obudzeniu. Da energię na cały dzień i spowoduje właściwą przemianę materii. Przed pójściem spać kobieta powinna spożyć lekkostrawną kolację przynajmniej 2-3 godziny przed zaśnięciem. W taki sposób nie obciąży układu pokarmowego oraz nie będzie w ten sposób nabywać dodatkowych kilogramów.
Spożywanie sezonowych owoców i jarzyn jest również bardzo dobre. Posiadają one mniejszą ilość zanieczyszczeń i są świeższe. Owoce i jarzyny oraz towary zbożowe są źródłem błonnika, który jest dla takiej pani niezwykle wartościowy oraz pomaga w opróżnianiu. Znaczny wpływ na właściwy rozwój płodu ma jedzenie składników będących źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz białka.

Nie może pani zapomnieć o kwasie foliowym, którego niewystarczająca ilość może powodować spontaniczną aborcję. Żeby uniknąć zakażeń bakteryjnych, trzeba myć wszystkie produkty, które je kobieta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*