Z którymi wadami wzroku powinniśm pójść do okulisty oraz jak wybrać dobre okulary?

Nie trzeba żadnego człowieka przekonywać o tym, jak bardzo istotnym narządem jest zmysł wzroku i jak niezwykle negatywnie wpływa na życie jego nieprawidłowe działanie. Jeśli zauważymy u nas zaburzenia ostrości wzroku albo dolegliwości bólowe oczu, to musimy pójść do specjalisty.

Choroby oczu w większej części wypadków można by zdiagnozować niezwykle wcześnie przy badaniu okulistycznym oraz zatrzymać skuteczniej ich postęp.
okulista

Autor: Andrew Quartley
Źródło: http://www.flickr.com
Co poniektóre dolegliwości oczu takie jak zaćma albo jaskra, mogłyby występować rodzinnie. Kiedy mamy w rodzinie kogoś obciążonego dolegliwościami widzenia, to musimy dbać o profilaktykę i wykonywać co roku badanie wzroku. Wizyta u tego typu specjalisty jak okulista jest także potrzebna osobom po 40 roku życia. Powtarzalne badanie ile trwa eeg wzroku u okulisty daje okazję wczesnego wykrycia dolegliwości, które początkowo przebiegają bezobjawowo. Może to być na przykład jaskra. Duża ilość pacjentów przychodzi do okulisty już z bardzo znacznym ubytkiem pola widzenia, a jest to niestety definitywne w wypadku jaskry. W czasie wizyty u okulisty może się okazać, że będzie konieczne także przeprowadzenie innych badań, aby bardziej szczegółowo zbadać wzrok. Zdarza się to zazwyczaj w takiej sytuacji, kiedy okulista zauważy zatrważające zmiany. Po wykonaniu dużej ilości badań i zdiagnozowaniu mankamentów wzroku, okulista może wybrać nam właściwe soczewki kontaktowe albo okulary.
Właściwe szkła kontaktowe albo okulary powinny być dobierane jedynie po konsultacji z okulistą. Nabywanie gotowych okularów powodować może pogorszenie jakości wzroku. Nieodpowiednie soczewki kontaktowe albo szkła w okularach, powodują często bólu głowy i dysfunkcje widzenia.

Do wybrania właściwych szkiełek kontaktowych osoby pełnoletnie wymagają jedynie jednej wizyty u okulisty, a dzieciom oraz młodym ludziom, będą potrzebne dwie, ponieważ oczy mogłyby bardzo akomodować. Akomodacja może zamaskować mankamenty widzenia zwłaszcza, jeśli chodzi o nadwzroczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*