W jaki sposób troszczyć się o ząbki?

Szkliwo ząbków to najbardziej mocna tkanka ząbków – starczą jednakże niedbalstwa w higienie jamy ustnej oraz złe przyzwyczajenia, by problemy z ząbkami stały się faktem.
Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan zębów mogą mieć pewne zachowania.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, unikanie wizyt u stomatologa i spożywanie słodkich napojów gazowanych to tylko pewne z wielu sposobów na ubytki w zębach a także niedostatki w uzębieniu. Jeśli pragniesz długo radować się własnymi ząbkami, przyda ci się garść wskazówek, czego nie powinno się wykonywać. Nawet dzieci mają pojęcie, że należy myć ząbki – – > zaktualizowany post na blogu. Wszelkie zaniedbania wiodą bowiem do próchnicy ząbków i chorób dziąseł. Z drugiej jednak strony, nadmierna gorliwość również nie popłaca. Dokładne czyszczenie zębów po każdym posiłku w żadnym razie nie jest tak korzystne, jak mogłoby się zdawać. Profesjonaliści zalecają czyszczenie zębów trzy razy dziennie – po śniadaniu, obiedzie jak też wieczerzy. Nie należy przy tym zbytnio czyścić zębów (zobacz: stomatolog puławy) tuż po wstaniu od stołu. Myjąc ząbki wprost po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, jakie na skutek działania kwasów emitujących się w toku jedzenia posiłku, robi się bardziej miękkie. Wskazane jest zatem odczekanie 30 minut przed myciem zębów. W tym czasie kwasy są unieszkodliwione, zaś zęby mają czas na ponowną mineralizację. Szczotka do ząbków musi być delikatna. Nazbyt twarda szczoteczka może bowiem niszczyć ząbki.
schorzenie

Autor: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com
Zęby myj delikatnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, ażeby po każdym posiłku użyć nici stomatologicznej.

Usuwanie pozostałości jedzenia z powierzchni międzyzębowych zajmuje blisko dwóch minut, natomiast pożytki płynące z owej czynności są nieocenione. Bardzo istotne dla zdrowia ząbków będą także regularne wizyty u stomatologa. Stomatolog Łomża dokonuje przeglądu ząbków co pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*