Jakie istnieją rodzaje stopek rowerowych?

Rowerowa stopka może przydać się zarówno w mieście, jak i na różnych wycieczkach rekreacyjnych.
Przy pomocy podnóżka można by stabilnie postawić swój dwukołowy pojazd w bezpiecznej pozycji oraz na różnorodnego rodzaju nawierzchni bez potrzeby obawiania się o jego uszkodzenie.

plastry

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
obrazeczek - zdrowie

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje kilka rodzajów tego typu stopek, które mogą różnić się przede wszystkim sposobem mocowania.

Przeczytaj informacje i odkryj serwis, który zapewne Cię zafascynuje. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Z pewnością nie pożałujesz.

Innymi słowy stopki do roweru można by rozdzielić na podpórki, które są przykręcane z tyłu dwukołowego pojazdu. Jest to najbardziej popularna wersja nóżki rowerowej, która przez wzgląd na swoją uniwersalność pasuje do większości jednośladów. Takiej stopki montuje się do tylnego trójkąta ramy, a konkretnie do dolnej rury albo bardziej stabilnie, do dwóch rurek ramy. Istnieje też stopka centralna, zatem boczna. Taki rodzaj stopki jest łączony z rowerem za pomocą śruby wkręcanej w fabryczny otwór. Jest zazwyczaj wywiercony w rowerach rekreacyjnych oraz uniwersalnych w znajdującym się z tyłu trójkącie ramy.

Istnieje również stopka mocowana centralnie, ale dwustronnie. Żeby uświadomić sobie efektywność takiej nóżki, moglibyśmy przywołać sobie na myśl podpórki stosowane w skuterach lub motocyklach. Taka stopka podporowa jest mocowana oczywiście od dołu. Kolejnym rodzajem stopki to przednia stopka rowerowa do kufra typu low rider. Montaż przedniego bagażnika rodzaju Low Rider wymaga zastosowania oprócz typowej stopki także drugiej podpórki z przodu. Co ciekawe, istnieje również stopka do roweru mocowana w pedale.

W czasie jazdy jest ona w lewym pedale oraz montuje się ją tylko wtedy, gdy trzeba podeprzeć rower. Wytwórca takiej stopki twierdzi, że jest ona wykonana z najlepszej jakości surowców, a ich ciężar wynosi zaledwie 280 gramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*