Czy kiła jest niebezpieczną chorobą i jak się nie zarazić?

Dziś możemy spotkać wiele dolegliwości przekazywanych drogą płciową. Jedną z tego typu chorób jest kiła, jakiej symptomy są bardzo zróżnicowane i zależą od rozwinięcia choroby.

Trzeba podkreślić, że żadna dolegliwość weneryczna nie posiada tak różnorodnych objawów.

syfilis

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Syfilis jest chorobą, która cechuje się bardzo różnym przebiegiem. Mogłaby być postać łagodna albo ciężka. Dolegliwość tę moglibyśmy podzielić na wczesną, która trwać mogłaby około dwóch lat oraz późną, jaka trwa znacznie dłużej. Po wniknięciu do błony śluzowej bakterie odpowiadające za chorobę, mnożą się w miejscu zakażenia oraz przenikają do węzłów chłonnych. Ulegają w tamtym miejscu rozsiewowi przed pojawieniem się pierwotnego objawu. W tej chorobie bardzo istotna jest błyskawiczna diagnoza. W tego typu przypadku leczenie przypadłości jest skuteczne i w miarę szybkie. Jeżeli pojawią się na skórze początkowe plamki albo grudki, jakie sączą się, można mieć pewność, że zostałeś zarażony kiłą.

Interesuje Cię przedstawiany tekst? Jeśli tak, to namawiamy do kliknięcia tu. To ciekawe omówienie (http://www.asmtechnology.eu/asm-300pl/asm-101pl), które też na pewno Cię zafascynuje!

Na początku tego typu plamki pojawiają się na dłoniach. Kiedy objawy choroby zanikają, wcale nie znaczy to nic dobrego. Jest to wtedy sygnał, że choroba przechodzi w drugą fazę. Może ona trwać wiele lat. W czasie trwania drugiej fazy choroby, drobnoustroje atakują w organizmie przeróżne organy wewnętrzne.

wakacje

Autor: Jon Gatward
Źródło: http://www.flickr.com
U kobiet syfilis pierwszego okresu zazwyczaj lokalizuje się na wargach sromowych, w okolicy odbytu oraz jamie ustnej. Te dolegliwości nie bolą, mogą tylko być zauważone znacznie większe węzły chłonne. Objawy bardzo często są bagatelizowane, a dolegliwość rozwija się nadal. Mogą wystąpić różnorodne zmiany na błonach śluzowych. Jeżeli dolegliwość nie będzie leczona, może zaatakować układ nerwowy, stawy oraz narządy wewnętrzne.

U panów kiła pierwszego okresu może zająć żołądź i często mosznę oraz łono. U mężczyzn zmiany również nie są bolesne. Istotne jest zapobieganie chorobie. Należy ograniczyć przygodne kontakty seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*