Kiedy należy wykonać pierwsze kontrole wzroku u dzieci?

Wady widzenia to coraz częściej występujący czynnik wizyt u lekarza okulisty. Jedną z najbardziej istotnych przyczyn zaburzeń widzenia w formie dalekowidzenia albo krótkowidzenia jest spędzanie znacznej ilości czasu przy monitorze komputera lub przed ekranem telewizora.
Wraz z wiekiem rozbudowuje się również choroba pod nazwą zwyrodnienie plamki żółtej.

ratownik wodny

Autor: Simone Liberanome
Źródło: http://www.flickr.com
Problemy z widzeniem mogłyby również stanowić znak astygmatyzmu, starczowzroczności albo daltonizmu. Leczenie niepoprawnego widzenia polega na wyborze odpowiednich okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Można by także wykonać laserową poprawę wzroku. Współczesna okulistyka pozwala na relatywnie wczesne zdiagnozowanie wad wzroku u dzieci. Jest to bardzo istotne, gdyż można dzięki temu rozpocząć skuteczne leczenie oraz tak zapobiec powstawaniu niedowidzenia.

Chcemy zachęcić Cię do przejrzenia naszego szczegółowego artykułu. Naciśnij łącze tutaj (https://www.mslegit.pl/) i przeloguj się do następnej strony.

Badania kontrolne u lekarza należy przeprowadzać jak najwcześniej – nawet w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia, A potem nadal wykonywać diagnozę raz w roku.

para

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także pamiętać o tym, że zazwyczaj potomstwo nie sygnalizuje najmniejszego kłopotu z ostrością widzenia. Nie wie bowiem, że obserwuje świat w sposób niewłaściwy. Jego oko jest zdolne doskonale się dostosowywać do czynników otoczenia – nosi to nazwę tzw. zdolność akomodacji. Dlatego też koniecznie należy bacznie śledzić jego zachowanie. Występują określone objawy, które mogą niepokoić opiekunów oraz które spowodują, że należy umówić się na kontrolę u okulisty. Do takich symptomów zalicza się m.

in. mrużenie oczu, zamykanie albo przysłanianie jednego oka, pocieranie oczu czy brak chęci do czytania, problemy z nauką, niechęć do pisania czy oglądanie tv albo pisanie z bliskiej odległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*