Zasady zdrowej diety

To, jak prędko będziesz chudł, będzie zależeć przede wszystkim od stylu życia, jaki do tej pory prowadziłeś.
Jeżeli dotychczas pory spożywałeś wysoce przetworzoną żywność i nieoczekiwanie zrezygnujesz z tychże wyrobów, przerzucając się na znaczną ilość wody i warzyw, zrzucić możesz nawet jeden kilogram w ciągu tygodnia.

Kolorowe pigułki

Autor: Will Thomas
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Jeśli natomiast cały czas zdrowo się żywisz i oprócz tego ćwiczysz, raczej nie schudniesz w ciągu tygodnia więcej aniżeli 0,5 kg. To naturalnie hipotetyczne założenia i zależeć będą nie wyłącznie od tego, jak wygląda Twa aktualna dieta, lecz również od Twojej przemiany materii, wydatku energetycznego oraz pracy hormonów.
Za nieduża podaż kalorii spowoduje, iż prawdopodobnie szybko stracimy zbędne kilogramy, jednak będzie to niestety proces niezbyt trwały a także druzgocący zdrowie – nie ominą nas: tak zwany efekt jo-jo, kłopoty hormonalne, ubytek mięśniowej masy i przybranie z powrotem tkanki tłuszczowej. Gdy częstokroć trenujemy i stosujemy rozmaite typy wysiłku, zacząwszy od aerobowego po ćwiczenia siłowe, wtenczas nie będzie potrzeby obcinania kalorii w naszej diecie. Gdy jednak nasz wydatek energetyczny w przeciągu dnia nie jest zbyt duży, potrzebny może być lekki deficyt kaloryczny. Proces odchudzania z pewnością przyspieszy wysiłek fizyczny. Dobre efekty zapewnia niewątpliwie trening siłowy, bo podkręca metabolizm jak też spala nadwyżkę tłuszczowej tkanki.

By podnieść jego skuteczność, warto skrócić czas odstępów pomiędzy seriami oraz łagodnie obniżyć ciężar a równocześnie wykonywać większą ilość powtórzeń. Poza siłowym treningiem ważny jest też tzw. trening (zobacz studio treningu personalnego wrocław) interwałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*