Które suplementy dla sportowców zakupić?

Suplementy diety dla sportowców zawierają substancje mobilizujące organizm do szybszego spalania tłuszczu jak też budowania tkanki mięśniowej.
Suplementy diety dla sportowców nie oddziałują na gospodarkę hormonalną i w zalecanych wielkościach nie są szkodliwe dla naszego zdrowia.

Kreatyna jest aminokwasem, jaki występuje w organizmie. Przyjmowana w postaci suplementu diety zwiększa wytrzymałość oraz energię, pobudza ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej szybciej zwiększają się mięśnie. Rzecz jasna, bez ćwiczeń niewiele pomoże.

Warto obejrzeć inne polecane www, by przeczytać inne ciekawe artykuły na analogiczny temat. Nie czekaj zatem i kliknij ten link!

Warto brać ją po wysiłku na siłowni. Warto pamiętać, aby w czasie suplementacji kreatyną wypijać zwiększone ilości wody, gdyż ta substancja może powodować szybsze odwadnianie. Jest to typowy suplement na masę – nie obniży ona masy organizmu, lecz wspomoże budowanie muskułów. Nadużywanie tego rodzaju suplementów diety może wywołać tycie, bóle żołądka i spazmy mięśni. Nie mogą być stosowane przez osoby cierpiące na choroby nerek a także osoby poniżej osiemnastego roku życia. suplementy dla sportsmenów mogą też mieścić białko czy też glutaminę. Działanie ich polega przede wszystkim na tym, że dostarczają układowi budulca do rozbudowywania mięśniowej masy w czasie ćwiczeń.

dziecko

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Przy intensywnych treningach większa część z nas sięga po napitki w trakcie treningu, szczególnie po niegazowaną wodę mineralną, nie czytając jej składu. Większa część wód obejmuje duże ilości wapnia oraz magnezu, a nie są to kluczowe elektrolity trwonione razem z potem.

Wody mineralne powinny dostarczyć większych ilości sodu, bowiem to właśnie zapasy chlorku sodu zmniejszają się najbardziej w czasie treningów. Powinieneś znaleźć przetestowany sklep z odżywkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*