Jakim sposobem wybrać torby medyczne – praktyczne rady

Torby medyczne należą do przedmiotów koniecznych w działaniu grona osób powiązanych z usługami medycznymi. Służą one zarówno służbom medycznym, ratownikom górskim czy pielęgniarkom jak i lekarzom weterynarii. Mimo to, niejednokrotnie nawet i najbardziej ergonomiczna torba medyczna może okazać się niewystarczająca.

torba medyczna

Autor: http://czarmed.pl
Źródło: http://czarmed.pl

Dla wielu osób trudniących się ratownictwem medycznym niezbędne okazują się gadżety takie jak plecaki ratownicze, podręczne apteczki, saszetki, nosze materiałowe i inne produkty. Decydując się na wybór torby (np: ) lub plecaka nie należy się sugerować tylko i wyłącznie ceną wyrobu. Głównymi kryteriami są:

• Funkcjonalność. Należy wypróbować, jak torba spisuje się w terenie. Czy ma dość dużo przegród i komór? () Jeśli wymagamy jakichś specjalnych skrytek na niekonwencjonalne przedmioty, należy sprawdzić, czy mieszczą się one do stosownych przegród.

• Rozmiar. Najlepiej jest dopasować torbę do swoich życzeń, tak, aby potem nie żałować, że nie wszystko w niej mieścimy. Może wystąpić także sytuacja przeciwna, w której okazuje się, że torba jest zbyt duża i niepotrzebnie targamy ją podczas gdy lepiej by było, gdyby posiadała dwa razy mniejszą objętość.

• Jakość. Ocenimy ją już przy początkowym kontakcie z wyrobem. Jeżeli torbę komfortowo trzyma się w dłoni lub nosi przewieszoną przez ramię, znaczy to prawidłowy krój i staranne wyprofilowanie. Oczywiście dobrze jest od razu włożyć do torby cięższe rzeczy tak, jakbyśmy to uczynili w sytuacji realnej.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

• Materiały. Zwróćmy uwagę na to, z czego zrobiona jest torba. Rodzimi wytwórcy akcesoriów medycznych używają półproduktów najwyższej próby, takich jak Cordura czy trwały Nylon 400D. Ze względu na to torba będzie usługiwać nam przez długi okres czasu pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i środowiskowych.

• Wytrzymałość. Ten wyróżnik spaja się wprost z poprzednimi dwoma.

Szalenie nam przyjemnie, że ten tekst zostawił po sobie pozytywne wrażenie. Pragniemy zachęcić Cię do nowej strony – tam można zobaczyć tu (https://www.fundacjaavalon.pl/poradnik/) świeże wątki.

Dobra jakość, precyzyjne wykonanie i najwyższej klasy materiały to gwarancja wytrzymałości. Jednak gdyby naszej torbie zdarzyłaby się usterka niewywołana naszym niewłaściwym użytkowaniem, producenci oferują dwa lata gwarancji na swoje wyroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*