Czy powinno się wyjechać na wypoczynek do Polanicy-Zdrój w województwie dolnośląskim?

Każdy Polak, który udaje się na urlop, staje przed nie lada wyborem. Możliwości na rynku jest wiele. Co rusz pojawiają się okazje cenowe. Pięknych miejsce w Polsce nie brakuje. Także osoby, które myślą o wypoczynku na jesień lub zimę znajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest bez wątpienia kurortem godnym polecenia, gdyż posiada też gigantyczną bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem leczniczym, które jest położone w dolnośląskim. Piękne położenie pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest bez wątpienia dużym plusem tej miejscowości.

villaalina.pl - hotel i SPA

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który kształtował się od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć wiele zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Został on wzniesiony w stylu neobarokowym. Ma wieżę, bogato zdobione elewacje i jest na modelu jednonawowym.

klientki salonu SPA

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnych zabytków znajdujących się na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z 1925. Jest on scalony z budynkiem pijalni i może umieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje również dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam do źródła – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące dane, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Jest to budowla pijalni wód mineralnych z halą spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.

Tymczasem liczne niespodzianki czekają na urlopowiczów, którzy szukają solidnego kurortu. Pisząc w wyszukiwarce Google frazę „spa Polanica Zdrój” można znaleźć mnóstwo fascynujących ofert urlopu (Polanica Zdrój – SPA). Pobyt w tak fascynującym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale zarazem wyleczenie z choroby. Zdrowy klimat i ulokowanie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk dnia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*