Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania kuli ortopedycznej?

Laski ortopedyczne powinny być bardzo starannie dobrane: należy brać pod uwagę jej odporność, wysokość czy właściwy uchwyt. Sama kwestia wytworzenia także jest niezwykle istotna.

kule

Autor: Thomas Leuthard
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te aspekty posiadają duży wpływ na wybór odpowiedniej kuli ortopedycznej.

Z kolei wyłącznie właściwy dobór spowoduje, że powrót do zdrowia po doznanej kontuzji lub po zabiegu będzie znacznie szybszy. Na jakie kwestie zatem zwrócić uwagę, kiedy pierwszy raz wybieramy tego typu zakup – odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule. Na rynku znajdziemy dwa typy, które mogą mieć kule ortopedyczne – są to kule łokciowe oraz kule pachowe.

Jeśli chcesz zdobyć zbliżone dane na ten temat to odkryj więcej tu (https://logopedawitkowska.pl/), gdyż odnajdziesz tutaj jedynie interesujące informacje na omawiany wątek.

O wiele częściej stosowane oraz chętniej rekomendowane przez fachowców są te pierwsze, zatem kule łokciowe. O wiele efektywniej odciążają kończynę po urazach, są one bardzo lekkie i poręczne. Kule pachowe polecane są jedynie w przypadkach osób, które nie są w stanie podeprzeć się na rękach, w kulach łokciowych są umieszczane specjalne tzw. leje.

Przy wyborze odpowiedniej kuli musimy kierować się nade wszystko dwoma aspektami. Należy mieć na uwadze to, przez jaki okres czasu będziemy korzystać z kuli oraz czy odciążenie nogi ma być wyłącznie częściowe, czy całkowite. Jeśli chcielibyśmy zainwestować w sprzęt medyczny, który będzie przez nas stosowany przez długi okres czasu, to warto wydać odpowiednio znaczną sumę oraz poświęcić trochę więcej czasu, aby dokonać rzeczywiście odpowiedniego zakupu. O co zatem warto ponadto się zatroszczyć? Wysokość kuli powinna zostać dostosowana tak, żeby po oparciu rąk na uchwytach ręka była delikatnie zgięta w łokciu.

Uchwyt kuli musi natomiast być na wysokości nadgarstka oraz wygodnie wiszącej ręki. Na szczęście rynek medyczny zapewnia szeroki wybór oraz różne modele, natomiast kulę można by swobodnie regulować nawet o 20-30 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*