Przetestowane sposoby na poradzenie sobie z alergią

Z alergią nie ma żartów, zwłaszcza w dużym mieście. Jak pokazują pomiary aż powyżej 50% dzieci z Krakowa cierpi na alergię. Nie wnikając za mocno w dywagacje, dlaczego w tym mieście, powinniśmy się zastanowić, jakie są najkorzystniejsze sposoby na zmagania z tą męczącą przypadłością. Czy jedyne co nam zostaje to się poddać? Nie, zdecydowanie nie. Zobacz, jak możesz z nią walczyć radzić.

leje deszcz, pozostań w mieszkaniu! kuriozalna rada, no nie, ponieważ któż wychodzi na dwór, gdy leje?! No chyba, gdy ktoś ma pilną sprawę, i po prostu musi opuścić swoje ciepłe mieszkanko. Ty, drogi alergiku, staraj się ograniczać tego typu eskapady, nawet, gdy musisz wyjść. W czasie deszczu bowiem aktywuje się mnóstwo pyłków, które są zrzucane z wyższych partii powietrza.

Zaabsorbował Cię opisywany tu post? Jeśli tak, warto zobaczyć również pozostałe wartościowe artykuły, gdyż one również są godne zainteresowania.

pozamykaj także okna, żeby pyłki nie zadomowiły się w twoim domu.

rankinglekarzy

Autor: rankinglekarzy

Ale uwaga, tuż po deszczu warto już wyjść mieszkanie. Najlepiej jednakowoż, gdy była to ulewa, gdyż wówczas powietrze jest najmocniej oczyszczone z pyłków.

staraj się wystrzegać aktywności w trakcie pylenia. Tak, nie jest to proste, kiedy na dworze cudowna aura. aby jednakże zapobiec pojawienia się niepożądanych symptomów najlepiej odpuścić sobie rozgrywki zespołowe, piłkę nożną czy siatkówkę, a także jazdę na dwóch kólkach czy na rolkach. Przyjdzie na to czas po okresie pylenia.

Postaraj się o systematyczną wymianę pościeli. W trakcie pylenia, kiedy na dworze gorąco z chęcią uchylamy okiennice. wtenczas do domu wlatują pyłki, które osiadają w każdym miejscu, też na naszym posłaniu. powinniśmy więc regularnie ją zmienić, a po praniu nie osuszać na balkonie, bo latające w powietrzu pyłki będą na niej osiadać.

Przed snem dobrze jest umyć głowę. Pomoże to spłukać pyłki, które wleciały we włosy w okresie dnia, a które w okresie snu nachalnie będą męczyć górne drogi oddechowe.

Warto wyjechać z miasta. W górach, w wyższych partiach, powyżej 1500 metrów pylenia prawie nie ma. identycznie nad morzem, gdzie dmuchający od wody wicher efektywnie wypiera pyłki bardziej w głąb lądu.

Jeśli te sposoby będą niezbyt skuteczne lub nie znajdziesz w sobie wytrwałości, aby wdrażać je w życie, najkorzystniejszym wyjściem będzie wizyta u alergologa (alergolog w Krakowie). Ten specjalista od alergii z pewnością odnajdzie najbardziej obiecujący sposób na twoje alergiczne problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*