Co to jest astygmatyzm i czy można z nim walczyć? Jakie są na to dobre sposoby?

Astygmatyzm to wada wzroku, która występuje dość często. Niekiedy występuje razem z dalekowzrocznością lub krótkowzrocznością, a wynika z braku symetryczności w rogówce. Chodzi o to, że prawidłowa rogówka ma okrągły kształt, zaś u astygmatyków jest silniej zakrzywiona.

U dotkniętych nią osób widziane obrazy są nie do końca wyraźne i zniekształcone, co spowodowane jest tym, że promienie światła nie skupiają się w jednym punkcie na siatkówce, lecz w dwóch osiach. Żeby polepszyć własny wzrok astygmatycy najczęściej używają soczewki dla astygmatyków – zapoznaj się z ofertą sklepu Lens-Shop. Jak zdiagnozować astygmatyzm? Istotne jest proste badanie u specjalisty. Może to być keratometria lub elektroniczne mapowanie powierzchni gałki ocznej. Wykrycie tej wady wzroku może odbyć się na podstawie różnych objawów. Jednym z takich objawów jest słabe widzenie, i to zarówno z daleka, jak i z bliska.

lens-shop.pl/soczewki-miesieczne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To również trudności, żeby dojrzeć drobny druk. Osoby z astygmatyzmem również dość często mrużą oczy. Odpowiednie na astygmatyzm są różnego rodzaju soczewki, przykładowo soczewki miesięczne czy toryczne. Wprowadzenie soczewek na co dzień było przełomowe w korygowaniu tej wady. Pomagają tutaj szkła cylindryczne, jakie jeszcze jakiś czas temu występowały tylko w okularach. Odpowiednie szlify na szkłach zapewniają załamanie się światła pod kątem prostym, co powoduje punktowe odbicie obrazu na siatkówce. Wykorzystanie takich szkieł cylindrycznych w soczewkach sprawiło, że nie ma już potrzeby noszenia okularów.

Soczewki toryczne korygują astygmatyzm oraz makijaż wieczorowy wrocław gwarantują świetną jakość widzenia, przy tym również eliminują wszelkie objawy poboczne astygmatyzmu, łącznie z bólem głowy czy nieprzyjemnym wrażeniem napięcia w oczach. Są przy tym bardzo wygodne w noszeniu, zrobione z delikatnego surowca silikonowo-hydrożelowego. Dają wysoki poziom nawilżania jak również odróżniają się dużą przepuszczalnością powietrza. Nie powodują do tego niedotlenienia, zmniejszają wrażenie suchości oka także podczas długotrwałego noszenia soczewek. Jak widać, obecnie najnowsze metody walczenia z taka przypadłością dają możliwość na całkiem normalne funkcjonowanie ludzi cierpiących na astygmatyzm. Wiadomo, że nie jest to taka wygoda jak w przypadku całkiem zdrowej osoby, jednak warto korzystać z osiągnięć nauki i medycyny żeby polepszyć własne samopoczucie oraz jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*