Dlaczego warto systematycznie pilnować stanu swoich zębów, jeśli nie chce się wydawać fortuny na ich leczenie.

O tym, że o zęby należy dbać, chyba każdy słyszał tysiące razy. Cóż jednak z tego, jeżeli i tak wielu ludzi średnio przykłada się do codziennej higieny jamy ustnej, albo swoich zębów zwyczajnie nie myjąc, albo wykonując to w nieodpowiedni sposób.

przychodnia

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli do tego dojdzie dieta dietetyk hashimoto wrocław oparta na słodkich napojach i przekąskach, to kłopoty z próchnicą ma się prawie pewne. Dlatego też higiena zębów ma tak duże znaczenie, lecz tak samo ważne są systematyczne kontrole u stomatologa. Zaleca się, żeby je wykonywać przynajmniej raz w roku, podczas nich można będzie poznać stan posiadanych zębów i zorientować się, co trzeba wyleczyć. Oczywiście należy też samemu kontrolować, czy nie pojawiają się jakieś dziury, zresztą dotkliwy ból z pewnością niejednej osobie dość brutalnie to uświadomi.
Leczenie niedużych dziurek jest bardzo opłacalne z paru powodów. Po pierwsze dużo mniej kosztuje, za proste leczenie dentysta łomża zapewne policzy sobie maksymalnie sto kilkadziesiąt złotych. Przy dużych ubytkach te koszty mogą znacząco się zwiększyć, jeśli konieczne będzie leczenia kanałowe, to niekiedy tysiąc złotych się okaże zbyt mało. No i pamiętać trzeba o tym, że zaniedbane zęby w pewnym momencie mogą zacząć ogromnie boleć, a czasami nawet może się nie udać ich uratować. Na szczęście w takich przypadkach również jest rozwiązanie, czyli wstawić sobie można sztuczne, a takimi rzeczami będzie się zajmował protetyk łomża.

Należy się jednak liczyć z tym, że rzeczywiście dobrze przeprowadzone prace protetyczne mogą naprawdę sporo kosztować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*