Chcesz się odmienić, wciąż rozwijać, wykorzystać własny potencjał – przeczytaj, kto może Ci pomóc

Dzisiejszy świat to w ogromnej mierze maraton. Pęd do spełnienia zawodowego, gonitwa do finansów, pęd do polepszania swojego położenia. W tym bezustannym biegu zazwyczaj zapominamy o sobie samym. Wtedy rodzą się się trudności. Kto wtedy może wspomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeśli zaczynają się trudności, nie możemy sobie poradzić ze swoimi emocjami, trzeba wołać o pomoc. Fantastycznym rozwiązaniem w takim wypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradzi, pomaga znaleźć wyjście z sytuacji, która do tej pory wydawała nam się nie do przejścia. Należy pamiętać, iż psycholog dobry psycholog dziecięcy poradnia praxis to doktor duszy, który potrzyma nas za rękę, jednak nie przepisze leków farmakologicznych (to może zrobić jedynie lekarz psychiatrii). To człowiek, do którego warto iść z niejednym kłopotem. Psycholog jest w stanie pomóc maluchom, które zmagają się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, lęk przed pójściem do szkoły, niechęć do uczenia się, strach po rozpadzie związku rodziców itd.), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających problemy z akceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w nieustannym stresie z czasem zapętlają się i nie widzą bezpiecznych dróg. Czymś innym jest coaching (choć wykorzystuje się tu ogniwa psychologii, to jednak coach nie jest zwykłym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to trening, kurs, który pomaga wykorzystać potencjał drzemiący w ludziach. Dzięki niemu człowiek ma szansę podjąć bardziej trafne decyzje, osiągać wyznaczony zamiar, przekroczyć własne zapory i ograniczenia, poznać swoje wnętrze, poczuć się silniej dowartościowanym i znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, dobrze zarządzać czasem. Trener coachingu pomaga zarówno pojedynczym osobom, jak i całym firmom. Takie sesje są niezwykle popularne w firmach z zakresu biznesu a także finansów. Ma udowodnić pracownikom, że można zmienić wiele rzeczy, aby czuć się znacznie lepszym i jednocześnie z większą chęcią rozwijać swoją pracę. Uczy, że własny rozwój, to też rozwój firmy. W naszym kraju wiele korporacji korzysta z porad i wskazówek coachów, gdyż wierzy, że dzięki nim, spełnienie i radość pracowników przeobrazi się w rzeczywisty zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*