W jaki sposób pompa insulinowa czyni łatwiejszym życie cukrzyków? Jak działa tego typu urządzenie?

Osoby cierpiące na cukrzyce poza zachowaniem odpowiedniej Diety, powinny także pamiętać o systematycznym przyjmowaniu tabletek albo insuliny. O ile z pigułkami nie ma aż takiego problemu, o tyle z zastrzykami insuliny już tak.

To dość niewygodne, tym bardziej jeśli jesteśmy w miejscu publicznym. Dlatego wymyślono pompę na insulinę.
Pompa insulinowa Medtronic jest urządzeniem, jakie jest bardzo wygodne. W przypadku chorych na cukrzycę osób, trzustka nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny. Dlatego też poziom cukru wzrasta. Pompa taka, dzięki systematycznym dawkom insuliny, aplikowanym kilka razy w ciągu dnia, bardzo dobrze naśladuje pracę niesprawnej trzustki. Dlatego właśnie jest tak skuteczna w terapii, bo jest niesamowicie precyzyjna. Zarówno jeśli chodzi o pory jak również o ilości dawek.
smutek

Autor: Guilherme Yagui
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowsze pompy insulinowe programuje się w taki sposób, aby terapia okazała się maksymalnie skuteczna. Wstrzykiwanie insuliny nie daje tak dobrych rezultatów, bo dostarczamy sobie kilka większych dawek w ciągu dnia, ale niekoniecznie pokrywa się to z faktycznym zapotrzebowaniem. W pompie insulinowej jest insulina trochę inna, to znaczy działająca od razu. Jej określona ilość podawana jest cały czas równomiernie, to tak zwana ilość bazowa. Z kolei poza tym także wstrzykuje się tak zwane bolusy.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem glass skin odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

Są to większe dawki insuliny po jedzeniu, czyli w wypadku gdy zapotrzebowanie na insulinę jest największe.

Dzięki temu nasze ciało działa prawidłowo, a ilość cukru we krwi jest w normie. Chory nie musi martwić się o ewentualne powikłania na skutek wahań ilości cukru we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*