Jakimi kwestiami może zająć się logopeda i jak dużo czasu trwa badanie?

Jak pamiętamy, logopeda może zajmować się diagnozą przyczyn kłopotów z językową komunikacją, stymuluje rozwijanie się mowy oraz zajmuje się terapią dolegliwości mowy, ale również artykulacji, połykania, a ponadto tych, które wynikły z przyczyn neurologicznych.
Podczas wstępnej wizyty w tego typu miejscu jakim jest gabinet logopedyczny, lekarz będzie starać się określić, w jaki sposób konkretnie podchodzić do konkretnej sprawy.

gabinet logopedyczny

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wodoodporne plastry Salvequick

Autor: Salvequick
Źródło: Salvequick

Nie należy zapomnieć, że każdy problem i każda osoba są inne, dlatego też żeby rozpocząć leczenie logopedyczne, trzeba najpierw określić przyczynę problemów wady wymowy i w jakim wymiarze jest to ciężarem. Jeśli po pierwszej wizycie okaże się, że pacjent kwalifikuje się do leczenia u logopedy, podejmowana jest decyzja o wyborze konkretnej kuracji logopedycznej.
Badanie zajmuje zazwyczaj ok. 25 minut, jednak dodatkowe parę minut przeznaczanych będzie na opisanie danego przypadku i kwestie administracyjne. Podjęta zostanie również decyzja o możliwym późniejszym leczeniu. Na kolejnej wizycie logopeda (neurologopedia wrocław) oceni, czy wyznaczone cele terapii zostały już osiągnięte. Taka wiedza pozwoli twierdzić, czy kolejne wizyty w gabinecie logopedycznym będą jeszcze potrzebne. Należałoby wspomnieć, że badania u takiego lekarza są refundowane w podstawowym pakiecie towarzystw ubezpieczeniowych. Zabiegi przeprowadzane u dzieci do 18 roku życia są refundowane.

Zwrot opłat zabiegów w przypadku ludzi dorosłych, to kwestia indywidualna, którą trzeba sprawdzić u swojego ubezpieczyciela. Tu warto wspomnieć, że logopeda ma zawartą umowę ze wszystkimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*