Zmysł wzroku jest dla wszystkich ludzi niebywale ważny – przez to należy o niego dbać

Regularne badanie swych oczu powinno wejść nam w nawyk, tak jak wizyty u dentysty.
Nawet jeżeli wydaje się nam, że z naszym wzrokiem wszystko jest w porządku i widzimy bez problemów, to powinniśmy co jakiś czas to skonsultować.

Torba medyczna
ciązą

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym wieku przecież mogą zacząć się problemy z widzeniem. U seniorów może być to na przykład jaskra albo zaćma, a u maluchów coraz bardziej nagminnym przypadkiem są tak zwane minusy (czyli nieprawidłowe widzenie rzeczy, które są w oddaleniu). Powodem jest zbyt częste ślęczenie przed laptopem czy telewizorem. Z tego powodu do okulisty należy chodzić na regularne badanie wzroku całymi rodzinami. Lekarz wykona najważniejsze czynności: skontroluje nasz wzrok, ale także przykładowo ciśnienie w gałce ocznej. Czasami możemy mieć nadzieję, że wszystko jest dobrze, gdyż nic nas nie boli. Jednak bywa to niedobre wyobrażenie. Jest masa chorób, które rozwijają się bezobjawowo. Musimy o tym wiedzieć. Jeżeli ktoś z naszej rodziny ma problemy z widzeniem, to tym bardziej rodzice powinni być przeczuleni na punkcie swoich latorośli. Powinni sprawdzać czy nie mrużą oczu, gdy patrzą na coś w oddali i czy nie skarżą się na regularne bóle głowy. Są to przecież pierwsze oznaki, że ich wzrok (informacje laserowa korekcja wzroku opole) może się psuć.

Po spotkaniu u optyka może okazać się, że trzeba będzie kupić oseskowi okulary. Maluch nie może tego pojmować jako coś niefajnego. W obecnych czasach okulary bywają naprawdę fajne i nie ma się czego wstydzić przed kolegami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*