Moje ulubione ćwiczenia na jędrne pośladki

Zawsze byłam raczej osobą szczupłą, dlatego też ogólnie byłam bardzo zadowolona i dumna ze swojej sylwetki, jednak moim największym kompleksem były płaskie pośladki, które starałam się raczej maskować poprzez odpowiednio dobrany strój. Zaczęłam nawet kupować spodnie typu push-up, które umiejętnie modelowały moje pośladki. Niestety niczego nie dało się już ukryć pokazując się w stroju kąpielowym czy też w bieliźnie. Postanowiłam więc coś z tym zrobić! Bardzo szybko udało mi się znaleźć zestawy ćwiczeń, które regularnie wykonywane przynoszą znakomite efekty w bardzo krótkim czasie. Sprawdziłam na sobie więc mogę je polecić wszystkim innym dziewczynom, które również marzą o jędrnych, brazylijskich pośladkach. Moje już są niemal idealne, przynajmniej w oczach mojego chłopaka:)

Standardowo zaczęłam od ćwiczeń na jędrne pośladki z Mel B, które dostępne są na kanale youtube. Cały trening trwa zaledwie 10 minut, jednak jest bardzo intensywny, uwierzcie mięśnie pośladków czuć w każdej sekundzie! Dodatkowo mam również za sobą wyzwanie 250 przysiadów, które szczególnie wszystkim polecam. Polega ono na tym, że przez okres 30 dni codziennie wykonujemy określoną ilość przysiadów – tutaj warto jest zapoznać się z prawidłowym wykonywaniem przysiadów, aby ćwiczenia były efektywne. Zaczynamy od 20 przysiadów i kończymy po miesiącu na 250. Wyłącznie zwiększanie ilości ćwiczeń, akurat tutaj mowa o przysiadach, może przynieść korzystne rezultaty. Dodatkowo łączę moje treningi z regularnym napinaniem mięśni pośladków gdzie się da (zawsze należy to robić na stojąco) – należy mocno napiąć mięśnie i wytrzymać najdłużej jak się da i powtarzać aż do zmęczenia. Oczywiście codziennie pokonuję także sporo schodów, gdyż mieszkam na 6 piętrze i z wyboru nie korzystam z windy zyskując codziennie dodatkowy, naturalny trening.

Poniżej opisuję w skrócie moje dwa ulubione ćwiczenia na jędrne pośladki, które wykonuję 3-4 razy w tygodniu po 3 serie.

Unoszenie nogi

Uklęknij i oprzyj obie dłonie na podłodze na wysokości ramion. Napnij mocno pośladek i podnieś ugiętą prawą nogę tak, aby stopa celowała w sufit. Wytrzymaj przez chwilę, opuść nogę ale nie dotykaj kolanem podłogi i powtórz całe ćwiczenie 12 razy. Odpocznij przez chwilę i zmień nogę.

Ćwiczenie z krzesłem

Połóż się na plecach i oprzyj pięty na krześle z oparciem. Nogi powinny być lekko ugięte w kolanach, a ręce ułożone wzdłuż tułowia. Unieś w górę wyprostowaną prawą nogę, napnij pośladki i brzuch. Podnieś biodra na tyle wysoko, aby tułów i udo tworzyły prostą linię. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 12 razy i zmień nogę.

Dodaj komentarz