Mój sposób, aby się zmotywować do odchudzania!

Sama decyzja o odchudzaniu wbrew pozorom nie jest wcale taka trudna. Najważniejsze jest, aby w niej wytrwać. Dlatego właśnie tak dużo mówi się o motywacji, która przecież jest niezbędna nie tylko na początku ale również w trakcie całego odchudzania.

Osobiście uważam, że każda osoba, która podjęła walkę ze zbędnymi kilogramami powinna znaleźć własny cel i motywację. Najważniejszy jest bez wątpienia aspekt zdrowotny. Chyba każdy doskonale zdaje sobie do jakich negatywnych konsekwencji prowadzi nadwaga oraz otyłość. Wspomnę jedynie o kilku chorobach występujących u ludzi otyłych – nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, zwyrodnienie stawów. W tym przypadku liczy się czas, im wcześniej wprowadzimy zmiany i zaczniemy się odchudzać, tym lepiej dla naszego zdrowia oraz życia!

Moim celem jest oczywiście uzyskanie atrakcyjnej i wyrzeźbionej sylwetki, dlatego też każdy kolejny zrzucony kilogram oraz zauważalne zmiany w moim wyglądzie, skutecznie motywują mnie do dalszego odchudzania i włożenia w ten proces jeszcze większej ilości pracy. W takich momentach człowiek widzi, że jednak wysiłek i poświęcenie przynoszą rezultaty. Gdy mam gorsze chwile, myślę o tym wszystkim co udało mi się już osiągnąć i zadaję sama sobie pytanie, czy warto jest to wszystko zmarnować dla „pustych” kalorii? Często przeglądam zdjęcia innych osób, które również się odchudzały, niektóre przemiany są naprawdę spektakularne i dodają wewnętrznej motywacji i siły do działania. Skoro tylu osobom się udało, to dlaczego ja miałabym nie dać rady?

Jeśli chodzi o ćwiczenia, bo myślę, że z tym właśnie szczególnie na początku osoby otyłe mają największy problem i szybko się zniechęcają, to bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj treningu do swojego poziomu aktywności fizycznej, a także ogólnych możliwości. To właśnie ćwiczenia powinny nas najbardziej motywować – ja na początku wybrałam energiczne zajęcia jakimi jest zumba, niezwykle popularna w naszym kraju. Na każde zajęcia chodziłam z uśmiechem na twarzy, a wracałam wykończona ale pełna pozytywnej energii. I właśnie o to chodzi! Odchudzanie wcale nie musi być negatywnym i ciężkim dla nas procesem, który zwykle przesuwamy w czasie stosując powszechny zwrot „od jutra”.

Znajdź swoją własną motywację, otaczaj się pozytywnymi ludźmi, wybierz najlepsze dla siebie zajęcia pełne energii i motywującej muzyki, skomponuj zdrową ale równocześnie smaczną dietę i rozpocznij… odchudzanie! Tak, właśnie tak może wyglądać Twoja walka ze zbędnymi kilogramami.

Dodaj komentarz