Dlaczego postanowiłam się odchudzać?

Odkąd pamiętam nigdy tak naprawdę nie miałam problemu ze swoją wagą. Wynikało to najprawdopodobniej z szybkiej przemiany materii, ponieważ nie odmawiałam sobie żadnego jedzenia, uwielbiałam słodycze w każdej postaci. Standardem było zjedzenia całej czekolady, czy też paczki ciastek podczas oglądania ulubionego serialu. Nigdy nie byłam na diecie, dlatego też śmieszyły mnie raczej opowieści koleżanek na ten temat. Nie interesowały mnie nowości na temat skutecznych diet czy też ćwiczeń, bo po prostu to wszystko mnie nie dotyczyło. Przyzwyczaiłam się, że jestem szczupła, we wszystkim wyglądam dobrze, a koleżanki zazdrosną mi mojej figury. Naiwnie myślałam, że będzie tak zawsze…

Oczywiście do przewidzenia było to, że prędzej czy później wszystkie moje złe nawyki odbiją się na mojej sylwetce, ale będąc młodym człowiek bardzo rzadko przejmuje się i myśli „na zapas”. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy skończyłam 30 lat, z każdym rokiem stopniowo przybierałam na wadze. Dopiero w Internecie przeczytałam, że wraz z wiekiem obniża się nasz metabolizm, a także codzienne zapotrzebowanie kaloryczne również jest o wiele mniejsze niż wcześniej. Tyle zmian w moim organizmie, a niestety wszystkie niezdrowe nawyki pozostały i bardzo trudno było mi tak z dnia na dzień zacząć prowadzić zupełnie nowy styl życia, zupełnie dla mnie obcy. Jednak dodatkowe 15 kilogramów było dla mnie wystarczająco motywujące, aby wziąć się za siebie. Wiedziałam, że to odpowiedni moment, aby zatrzymać wzrost tkanki tłuszczowej, wrócić do swojej wcześniejszej figury i, co ważne zadbać o swoje zdrowie!

Na początku postawiłam na niewielkie zmiany – do pracy zaczęłam jeździć rowerem, 2 razy w tygodniu wychodziłam na basen, a weekendowe spacery stały się już dla mnie rutyną. Wraz z polepszeniem się mojej kondycji, zapisałam się również na zajęcia fitness – nie miałam pojęcia, że wybór jest tak ogromny! Oczywiście od momentu zmiany stylu życia, moje odżywianie również uległo znaczącej przemianie – stale poszerzam swoją wiedzę na temat zdrowej diety, jednak najważniejsze jest to, że aby efekt był długotrwały zmiany w naszym jadłospisie muszą być wprowadzone na stałe! Nigdy nie stosowałam szybkich diet, które miały przynieść rezultaty w tydzień lub w miesiąc – uważam, że to zbyt niebezpieczne dla naszego organizmu.

Minął rok odkąd zaczęłam się odchudzać, oczywiście moja waga wróciła już dawno do normy, a ja czuję się doskonale i nawet przez chwilę nie pomyślałabym o powrocie do starych nawyków.

Dodaj komentarz