Jakie informacje możesz otrzymać poprzez serwisy dla pacjenta?

Dziś na portalach moglibyśmy przeczytać o wielu rzeczach, które dotyczą nas jako pacjentów. Możemy dowiedzieć się przykładowo jak starać się o EKUZ czy też w jaki sposób wyjechać na turnus rehabilitacyjny.
Właśnie na portalach przeznaczonych dla pacjenta, możemy dowiedzieć się o najważniejszych kwestiach, które nas dotyczą.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Karta EKUZ potwierdza nasze uprawnienia do korzystania z potrzebnych świadczeń zdrowotnych na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia podczas krótkiego pobytu na terenie kraju, który jest członkiem Unii Europejskiej lub EFTA. Karta ta mogłaby być wydana wyłącznie tym osobom, które posiadają uprawnienia do korzystania z usług zdrowotnych, które finansowane są z pieniędzy publicznych. Najpierw musisz wypełnić druk. Następnie wypełniony oraz podpisany druk można by zeskanować i wysłać e-mailem do oddziału wojewódzkiego NFZ. Możesz również złożyć druk osobiście.

Równie ekscytujące materiały znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem (http://www.krevetki.pl/uslugi/ginekologia/), który jest tutaj.

Kartę EKUZ odebrać możesz osobiście albo mogłaby też przesłana być normalną pocztą, jeżeli składając wniosek zaznaczyłeś właściwe pole. Jeśli nie masz możliwości odebrać karty osobiście, można wyznaczyć kogoś innego wypełniając stosowny druk.

Jeżeli chcesz pojechać na turnus rehabilitacyjny, to musisz posiadać skierowanie od doktora pierwszego kontaktu. Wystawiając stosowne skierowanie lekarz kierujący pacjenta na takie leczenie jest zobowiązany precyzyjnie zobrazować stan zdrowia pacjenta, zwłaszcza powinien konkretnie określić stopień samoobsługi i wypełnić przez zaznaczenie odpowiedniego pola wszystkie przeciwwskazania do zabiegów uzdrowiskowych.

Zapytaj lekarza czy nie musisz dołączyć do skierowania jakichkolwiek kopii dokumentów. Skierowanie na takie leczenie mogłoby zostać wysłane przez doktora kierującego lub osobę skierowaną na leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*