Jakie są symptomy uzależnienia? Zapoznaj się z nimi, aby jak najszybciej zacząć leczenie choroby alkoholowej

Uzależnienie od alkoholu to nierzadki problem współczesnych czasów. Niestety alkoholicy nie umieją przyznać się do własnej słabości, a tak naprawdę jest to pierwszy krok, aby zacząć leczenie alkoholizmu. W każdym mieście, również w Krakowie, są właściwe ośrodki leczenia choroby alkoholowej, ale na początek trzeba rozpoznać objawy uzależnienia i wówczas podjąć stosowne działania. Co w związku z powyższym wskazuje na to, że my lub bliska nam osoba nie umiemy samodzielnie dać sobie rady z piciem?

alkohol

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholizm to nade wszystko wielka potrzeba, wręcz fizyczna, by pić napoje wysokoprocentowe. Chory nie umie sobie odmówić oraz robi to bez względu na to czy ma mu kto towarzyszyć, czy nie- . Nie potrafi kontrolować tego picia, zatem częstokrotnie wpada w ciągi alkoholowe, które powtarzają się coraz częściej. U uzależnionego człowieka mogą pojawiać się przejawy abstynencyjne, takie jak drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności, biegunki czy zmienny nastrój. Musi pić coraz więcej, by osiągnąć upojenie alkoholowe, albowiem małe dawki już nie zapewniają pożądanego efektu.

Pomimo tego, że obiecuje najbliższym, że skończy z alkoholem, tak wcale się nie dzieje. Dochodzi do całkiem odwrotnych zachowań – alkoholik rozpatruje się za następnymi sytuacjami, w których może sięgnąć po kieliszek i zawsze wybiera jedynie pijące towarzystwo.

Pragniesz poczytać więcej na ten temat – zapewne zaintryguje Cię bieżąca wiadomość (https://krematoriumwroclaw.pl/kremacja-zmarlych/), którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej szczegółów kliknij w link.

Choć wie, iż alkohol powoduje u niego złe efekty, to dalej go nadużywa. Alkohol staje się głównym sensem życia, przez co bliscy odsuwają się od uzależnionej osoby, wstydzą się jej, zamiast wesprzeć. Bliscy muszą być wsparciem oraz nakłonić chorego aby przyznał się do alkoholizmu, albowiem jedynie wówczas można rozpocząć leczenie- to.

leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholik powinien być świadom własnego problemu, w przeciwnym razie żadna terapia nie będzie miała sensu. W ośrodkach leczenia alkoholizmu przeważnie pierwszym krokiem jest odtrucie alkoholowe. Należy mu się poddać, bowiem tylko wtedy będziemy mogli uczestniczyć w dalszych terapiach oraz spotkaniach. Dobrze jak najszybciej podjąć należyte kroki, aby ponownie cieszyć się życiem nie pijąc oraz odzyskać zaufanie bliskich, dla których jesteśmy bardzo ważni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*