Wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz studiować psychologię

Są to charakterystyczne studia. Łączą parę dyscyplin nauki, wymagają od aspiranta dosyć obszernej wiedzy ogólnej.
Przyjmuje się na ogół, że przyszły psycholog powinien być empatyczny, subtelny w stosunku do innych ludzi a także być dobrym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

Kompetentny profesjonalny psycholog – (psycholog pruszków) to dobry diagnosta – umie połączyć fakty z relacją pacjenta w sensowną całość oraz wysnuć właściwe wnioski. Może pracować w określonym nurcie, ale ma pełną świadomość tego, że każdy z pacjentów wymaga indywidualnego podejścia. Często współpracuje z innymi specjalistami, co wymaga pewnych zręczności potrzebnych do pracy w grupie. Jednakże podstawową cechą przyszłego psychologa jest zaciekawienie drugim człowiekiem. Chęć poznania i odgadnięcia jego przeszłości, motywacji, zachowań. A także pragnienie niesienia wSPArcia. Chyba, że nie planujesz pracować z pacjentami, tylko np. w reklamie albo HR – aczkolwiek w końcu nie trzeba zostać psychologiem, ażeby się w nich spełniać.
Psychologia to nie kierunek ściśle humanistyczny, tak jak myśli o nim większość ludzi. Już od pierwszego roku przewijają się na nim przedmioty powiązane z neuroanatomią, ogólnie – powiązane z pracą a także budową mózgu. W następnych latach dochodzi też statystyka. Prócz tego, na przeróżnych etapach studiów napotkamy elementy filozofii, antropologii oraz naturalnie – lektorat z wybranego języka obcego.

Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu konkretnej uczelni, będziesz się uczyć psychologii rozwojowej, poznawczej, rehabilitacji, psychopatologii, ekspertyzy i diagnozy, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*