Dobrze się odżywiamy

Rodacy co raz częściej chorują. Męczą nas rozmaite przypadłości. Uskarżamy się praktycznie na wszystko. Kiedy nasz organizm wysyła nam pierwsze sygnały, że coś jest nie tak, ignorujemy to lub bierzemy kolorowe tabletki, które, jeśli dawać wiarę tym przeróżnym spotom reklamowym w telewizji, mają nas postawić na nogi. Dopiero, kiedy sprawa jest rzeczywiście beznadziejna, udajemy się do lekarza. A wtedy często się dowiadujemy, że jest już za późno.

Trzeba przyjmować drogie specyfiki i tracić czas na kolejne wizyty u specjalisty.

Zdrowe jedzenie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Niewieluwie, że jesteśmy w stanie się z powodzeniem kurować jedzeniem np. jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów – idź na tutaj. Nie bez powodu ktoś dawno temu stwierdził, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to szczera prawda. Podpisują się pod tym również medycy. I namawiają nas do zdrowego odżywiania się. W dzisiejszym zabieganym świecie wielkim błędem są nieregularne posiłki. Jemy cokolwiek i byle gdzie, na szybko. Nie zastanawiamy się nad tym, czy konkretne potrawa jest dla nas odpowiednia, pragniemy jedynie jak najprędzej zagłuszyć głód. Stąd bierze się otyłość czy wrzody żołądka. Nałogowo wlewamy w siebie kawę, która dla zestaw do yerba mate dla dwojga wielu Polaków jest pierwszym śniadaniem. Jedna kawa dziennie nikomu jeszcze nie zaszkodziła, ale w ogromnych ilościach może być dużym zagrożeniem. Kolejnym ogromnym grzechem są posiłki jadane na mieście.

Sushi

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Nie pamiętamy już, co to domowe obiadki. Nie jadamy już zup, które świetnie oczyszczają nasze jelita i zapewniają wiele potrzebnych witamin. Nie pijemy wody i nadużywamy napojów słodzonych.
Sezon wiosenny to doskonały moment, aby odmienić nasze złe przyzwyczajenia żywieniowe. Kupujmy sezonowe warzywa i włączajmy je do codziennej diety. Ciekawe informacje: polecamy Pracownie Zdrowych Zmian . Każde warzywo jest w stanie nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sojusznicy. W zasadzie każde warzywo jest zdrowe i możemy je jeść w dowolnych ilościach.

Owoce również są mile widziane, ale z nimi należy zważać na cukier. Dobrze byłoby dotrzeć do fermy, która proponuje chów ekologiczny- w ten sposób mamy pewność, że jaja nie zaszkodzą nam. Jeśli do właściwej diety włączymy sport na świeżym powietrzu, to można cieszyć się świetnym zdrowiem przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*