Rozpoczynasz ćwiczyć sport? Nie zapominaj o zatroszczeniu się o oczekiwania swojego ciała!

Każdy, kto trenuje jakiś sport – niezależnie od tego, czy profesjonalnie, czy jedynie hobbystycznie – wie, jak ważne jest dbanie o całościową sytuację organizmu.

Kremowa zupa z czosnkiem niedźwiedzim i serkiem topionym

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Zapewnienie mu należytych porcji substancji odżywczych powinno znajdować się na najwyższym miejscu w klasyfikacji wymagań.

Ciekawią Cię prezentowane dane? Wejdź na nowy materiał a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Osiągnięcie tego z wykorzystaniem zwykłych posiłków częstokroć okazuje się nader trudne. Co wtedy?

W takiej sytuacji wolno wypróbować rozmaite odżywki. Obejmują one w swoim składzie głównie białko, które ma pomóc w odnowie i regeneracji tkanki mięśniowej po wysiłku. Taką mieszanką jest na przykład robiony przez firmę Biotech Iso Whey Zero – mieści do 97 procent izolatu białka (dużo więcej przeczytasz na tej stronie). Stosowanie takich odżywek łączy się powszechnie zaledwie z kulturystami i z wielkimi panami z siłowni. Są one jednak użyteczne również w wielu innych dziedzinach sportu. Grunt, żeby substancja i jej porcje były dobrze dobrane do potrzeb danego organizmu. Poprawniej nie robić tego osobiście, a prędzej zdać się na wsparcie profesjonalisty – dietetyka albo trenera.
Oprócz dostarczenia ciału odpowiedniej dawki białka warto także podumać o napojach izotonicznych. W przeciwieństwie do pospolitej wody mineralnej umożliwiają one wypełnić straty mikroelementów, przede wszystkim wapnia, K i magnezu, a także cukrów. Każdy trud sprzęga się z utratą tych elementów.

Pomocny wówczas będzie np. isostar koncentrat, z którego po dolaniu wody powstanie adekwatna ilość napoju izotonicznego (takie wyjście jest bardziej oszczędne niż używanie gotowych napojów butelkowanych). Pije się go powoli przez cały czas trwania wysiłku, a także po jego końcu, tak by równo rozłożyć podaż mikroelementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*