Leczenie i wykrywanie hemoroidów – sprawdzone podpowiedzi przy walce z hemoroidami

Pomimo, że hemoroidy są dość powszechną chorobą, nadal bardzo często należą do tematu tabu.

Niektórzy nie wiedzą co to są i jak wyglądają hemoroidy. Są to inaczej żylaki odbytu, a dokładnie żyły (zobacz koniecznie – leczenie żylaków wrocław) znajdujące się w dolnej części odbytu, które przez chorobę nabrzmiały i poszerzyły się.

Zatem jak wyglądają hemoroidy? W wyglądzie przypominają one poduszeczki. Każdy człowiek posiada trzy takie guzki. Jeśli jednak osoba jest chora, zatrzymuje się w nich krew co skutkuje ich powiększeniem. Wato także wiedzieć, jakie są powody, przez które występuje ta choroba. Zła dieta to powód numer jeden. Posiłki ubogie w błonnik, wysokokaloryczne, picie dużych ilości kawy i alkoholu prowadzi do zaparć, co wpływa na rozwój tej choroby. Innym powodem może być brak aktywności fizycznej albo zbyt duże nadużywanie siły fizycznej. Gdy ktoś pracuje w pozycji siedzącej, czas wolny powinien spędzać na uprawianiu sportu lub spędzać czas aktywnie. I odwrotnie- jeśli ktoś jest pracownikiem fizycznym powinien odpoczywać biernie. Czas wolny spędzony na kanapie lub w wygodnym fotelu z książką to najlepsza opcja. Jedną z kolejnych przyczyn mogą być geny. Dodatkowo według zdania specjalistów hemoroidy to schorzenie, które dopada głównie osoby w podeszłym wieku.

Jak się objawiają

Gdy ktoś chce pokonać się lub ustrzec się od tej choroby, powinno się znać to schorzenie oraz jego objawy. Krwawienia to pierwszy etap choroby. Delikatne z początku wraz z przebiegiem choroby są coraz bardziej dokuczliwe. Należy jednak pamiętać, aby w tym przypadku być w ciągłym kontakcie z lekarzem. Można dzięki temu uniknąć nieprzyjemnych objawów pojawiających się w późniejszych etapach. Innymi objawami zgłaszanymi przez chorych na hemoroidy to swędzenie, dyskomfort, uczucie niepełnego wypróżnienia i wydzielina. Choroba ta dotyka bardzo wiele osób i nie powinna być powodem do wstydu. Aby szybciej leczyć i uniknąć rozwijania się choroby, nie można taktować jej jako tematu tabu.

Jak pozbyć się tego problemu

Bardzo wczesne wykrycie hemoroidów pozwala na wyleczenie poprzez takie czynniki jak zmiana diety oraz stylu życia. Na tym etapie warto dodać do diety błonnik oraz powinno się spożywać duże ilości wody. Jednak gdy schorzenie jest już rozwinięte niezastąpione będą: leki na hemoroidy bez recepty. W aptece można nabyć na przykład maść na hemoroidy albo bardziej skuteczne tabletki do odbytu. Łączy się w nich zazwyczaj różnego rodzaju zioła z lekami przeciwzapalnymi i przeciw obrzękowymi. Oprócz leków do walki z tym schorzeniem można stosować także domowe sposoby. Okłady z woreczka herbaty lub lodu to jedne z tych środków. Należy pamiętać, że aby nie uszkodzić chorych miejsc, nie powinno się okładów przykładać bezpośrednio do nich. Kolejnym sposobem jest dodanie rumianku do ciepłej kąpieli. Higiena osobista powinna być w tym czasie priorytetem. W trakcie choroby należy zwykły papier zastąpić nawilżonymi chusteczkami. Warto korzystać z tych porad po to by uniknąć zabiegu chirurgicznego, który jest ostatecznym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*