Jeśli w naszym związku źle się dzieje, to powinniśmy zapisać się na terapię dla par

Współcześnie wszyscy żyją szybko i w sposób mocno konsumpcyjny, przez to też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że prościej jest skończyć związek oraz szukać czegoś nowego, aniżeli starać się rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Z tego wynika coraz częstsza niechęć do kompromisów. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że mąż i żona rzadko spędzają ze sobą czas. I tak zwykle zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się zakończy. Możemy odpuścić i każdy pójdzie w swoją stronę lub możemy walczyć o starą miłość. Należy podjąć trud oraz zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem psychologa będziemy w stanie powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, żeby podczas sesji nie było krzyków czy wyzwisk. Jako osoba z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze zazwyczaj będą trafne. Terapia biofeedback dla dzieci warszawa może trwać długie miesiące i musimy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Zgoda może powstawać w bólach, ale powinniśmy podjąć ten wysiłek, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie chcemy rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać także możliwość drugiej osobie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*