Kto ma możliwość oddać spermę do banku nasienia?

Z banku nasienia korzystają jednostki, jakie z rozlicznych przyczyn nie mogą posiadać osobistych dzieci. Mnóstwo osób oddaje spermę do banku nasienia, nieraz po to, by ją przechować oraz opcjonalnie być w stanie wykorzystać w przyszłości. Niemało dawców proponuje swe nasienie też po to, by zdołały z niego korzystać pary decydujące się na in vitro. By oddać spermę do banku, trzeba rzecz jasna realizować pewne wymagania, konieczne jest też badanie nasienia.

facet

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelki dawca, który pragnie oddać spermę, musi przejść wyborne badania. Dawcy są przeglądani pod kątem zakażenia HIV, HCV czy też HBV, pod kątem różnorodnych chorób bakteryjnych, takich jak kiła czy również pod kątem rozlicznych mutacji genu CFTR. Mało tego przeprowadza się również badania kariotypu, inaczej jakościowej oraz ilościowej analizy chromosomów. Banki nasienia proponują darmowe, gratisowe badania dla dawców, wobec tego nie powinniśmy obawiać się żadnych kosztów – . Jeśli dawca przejdzie wszystkie badania korzystnie, zdoła oczywiście przekazać spermę do banku nasienia. Należałoby pomnieć, że bank spermy jest instytucją, która umożliwia anonimowość, zarówno dawcom, jak też biorcom nasienia. Nie powinniśmy więc niczego się bać oraz zdołamy bez żadnych trwogi i trudności zdecydować się na skorzystanie z takiego banku.

niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Obecnie bank spermy to nic nowego, w obecnych czasach takich placówek jest coraz więcej. Wiele par na nic stara się o dziecko, a adopcja nie zawsze jest taka bezproblemowa. Procedura in vitro to coraz bardziej słynna, oraz jednocześnie efektywna metoda zapłodnienia, w związku z tym sporo ludzi decyduje się na korzystanie z niej. Z banku nasienia wolno uzyskać spermę od dawcy bez żadnych większych komplikacji, rzecz jasna jeśli spełniane są należyte wymogi prawne (Polecamy kancelaria prawna w warszawie) i medyczne. Jeśli ciekawią nas banki nasienia, jakie mieszczą się w naszej okolicy, z pewnością w Sieci bezproblemowo znajdziemy spis wszelkich takich placówek (np. Klinika „Gyncentrum”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*