Czy noszenie okularów jest zawsze komfortowe? Co może okazać się dobrym zamiennikiem?

Pewnie niejedna osoba nosząca okulary jest czasem już zmęczona noszeniem ich. Niestety posiadają one pewne wady. Kiedy patrzymy na osoby noszące okulary z boku, jest to dla nas czymś naturalnym, bezproblemowym. Natomiast tylko sami użytkownicy wiedzą jak jest to niewygodne. Po pierwsze, szczególnie w okresie zimnym, jak temperatury się zmieniają, za sprawą wchodzenia i wychodzenia z pomieszczeń na dwór, okulary mają tendencję do zachodzenia mgłą. Jest to dosyć kłopotliwe.

Do tego z pewnością przeszkadzają podczas szybszego ruchu, dajmy na to przy podbieganiu na tramwaj mogą spadać. Poza tym należy je czyścić często, bo szybko się brudzą. To tylko kilka wada, jakie mogą być dosyć uciążliwe. Jaką w związku z tym możemy mieć tu alternatywę?
Dobrym wyjściem mogą być dwutygodniowe soczewki acuvue. Nie musimy ich zdejmować często, albo też codziennie zmieniać na nowe. Prócz tego dają one komfort osobom z problemem odczuwania suchości oczu, ponieważ acuvue zapewniają poczucie nawilżenia nawet, kiedy długo pracujemy przed komputerem. Są one tak zaprojektowane, byśmy nie musieli często sięgać po krople do oczu. Niestety właśnie czasem tak się zdarza jak pracujemy w biurach klimatyzowanych czy spędzamy dużo czasu w zadymionych miejscach.
rajsoczewek.pl

Źródło: foter.com

Oprócz tego dużym plusem może być to, że latem można nosić swoje ulubione okulary przeciwsłoneczne, co z reguły nie jest możliwe mając na nosie nasze zwykłe okulary. Będziemy mogli czuć się całkiem normalnie.

Podoba Ci się nasz temat? Przejdź zatem do kolejnego wątku i dowiedź się jakie istotne źródło (https://drjanicki.pl/strona/operacje-endoskopowe-kregoslupa) było naszą zachętą. Miłej lektury!

Jak wtedy, kiedy jeszcze nie musieliśmy nosić okularów. Wszystko przez soczewki acuvue, jakie są jednymi z bardziej gładkich soczewek silikonowo-hydrożelowych. Do tego mają filtry UV, jakie doskonale chronią przed złym promieniowaniem słońca. Są w związku z tym odpowiednie bez względu na porę roku. Sprawdzają się świetnie zarówno zimą, gdy centralne ogrzewanie niesamowicie wysusza oczy, jak również latem chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem. Na koniec warto podsumować, acuvue są jak najbardziej dla tego, kto ceni sobie wygodę. Dla osoby, która chciałby poczuć większy komfort podczas używania soczewek na co dzień. Chce mieć uczucie lepszego nawilżenia oraz świeżości oczu, nawet jeśli warunki otoczenia są niesprzyjające.

Szczególnie polecane są osobom spędzającym sporo czasu przed ekranem komputera, w klimatyzowanym biurze, gdzie już po krótkiej chwili możemy odczuć negatywne skutki pracy w tych warunkach właśnie w postaci wysuszonych oraz zmęczonych oczu. Z tego powodu właśnie warto sprawdzić samemu takie soczewki oraz zobaczyć różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*